Allianz pojišťovna
24 hours helpline: 241 170 000

Projekty

Projekty Allianz nadační fond

Allianz automapa varuje řidiče od prosince 2011

Míst, kde se často dějí nehody v ČR bohužel rok od roku přibývá. A proto Allianz pojišťovna s Allianz nadačním fondem ve svém unikátním projektu Allianz Automapa zmapovali nejkritičtější lokality na dálnicích, rychlostních silnicích a komunikacích I. třídy, při jejichž průjezdu by si měli řidiči dávat obzvlášť pozor.

Allianz Automapa vychází ze statických údajů databáze dopravních nehod na rozdíl od jiných projektů, které silnice známkují podle subjektivního hodnocení.

Jak hodnotíme jednotlivá riziková místa?

„Projekt sleduje dopravní nehody s těžkými následky, které se udály za poslední tři roky a jejichž vzájemná vzdálenost nebyla větší než 100 metrů. Pořadí rizikových lokalit bylo stanoveno podle čtyř hlavních kritérií:

  • počet nehod, při kterých došlo k smrtelnému nebo těžkému zranění,
  • závažnost těchto zranění,
  • počet osob, které úrazy utrpěly,
  • a počet ostatních nehod v dané lokalitě, třeba i bez jakéhokoliv zranění.

Takto identifikované nehodové lokality byly zařazeny do jednotlivých krajů,“ vypočítává Tomáš Vysoudil, člen představenstva Allianz pojišťovny a místopředseda správní rady Allianz nadačního fondu, který Allianz Automapu inicioval a jehož hlavní prací je právě bezpečnost silničního provozu.

K čemu slouží nehodový list?

Pro 5 nejhorších míst nehod z každého kraje jsme zpracovali tzv. nehodový list, kde jsou uvedeny základní informace k rizikovým místům s počty obětí a zraněných a dalšími identifikačními znaky nehod, včetně mapek a souřadnic GPS. Informace o všech nehodových územích jsou rozděleny podle krajů (s výjimkou Prahy) a najdete je v sekci Allianz Automapa. Podívejte se na to. Nehodám se vyplatí předcházet.

Opravujeme nebezpečná místa

V roce 2013 se Allianz nadační fond propojil se společností 3M a v rámci projektu S Allianz bezpečně na cestách jsme se rozhodli pro pomoc s opravou kritických míst. V tuto chvíli projekt připravujeme a vybíráme místa, která opravu potřebují co nejrychleji opravu (znační atd.) právě na základě statistik Allianz Automapy.

Individuální projekty

Do práce na kole

ilustraceOd roku 2012 jsme se stali hlavním partnerem ekologicko–bezpečnostně–dopravní akce „Do práce na kole“ pořádané organizací Auto*Mat, která probíhá nejen v Praze, ale také v Brně, Pardubicích a Liberci. Kampaň má za cíl zklidnit automobilovou dopravu ve městech a vytvořit lepší podmínky pro ekologickou dopravu (především městskou cyklistiku).

Soutěží se celý měsíc květen, kdy každý účastník jezdí pravidelně na kole do práce a počítá si ujeté kilometry.

Pro účastníky z řad zaměstnanců vedení připravilo příjemné překvapení – dokonalé zabezpečiení prostor pro parkování kol, kde mohli soutěžící, ale i zaměstnanci bez obav odkládat své „miláčky“. Díky těmto podmínkám se zapojily hned dvě desítky cyklistů.

Mapa Prahou na kole

Hlavním cílem kampaně však není co nejvíce najetých kilometrů, ale především pravidelné využívání vlastní „bio“ obnovitelné energie při cestách do zaměstnání, což většina našich kolegyň a kolegů stoprocentně splnila.
ilustraceS kočárkem Prahou

Od roku 2012 podporujeme jako generální partner projekt S kočárkem Prahou. Jedná se o akci pro maminky a děti, kde se společně s Policií ČR učí, jak se bezpečně pohybovat po pražských ulicích a silnicích. Pražské maminky tak o sobě dávají každý rok vědět, když se jedno květnové odpoledne potkávají v Praze ve Žlutých lázních. Společně také vzkázaly ostatním Pražanům: „Buďte k nám ohleduplnější". A Allianz nadační fond je v jejich aktivitě plně podpořil.

Cíl rodinného happeningu

Happening S kočárkem Prahou se snaží upozornit na problémy, které trápí maminky s malými dětmi v pražské dopravě. Maminky touto neobvyklou, ale působivou formou požádaly své spoluobčany, aby se nechovali lhostejně např. k těhotným v hromadné dopravě, aby pomáhali maminkám s kočárkem do dopravního prostředku či aby obchodní centra zřídila adekvátní parkovací místa pro mladé rodiny vozící děti v autosedačkách.

Allianz nadační fond a bezpečnost v Praze

Allianz nadační fond chce i nadále podporovat akce podobného typu a upozorňovat na možná nebezpečí ve městech a v dopravě. „Naší prioritou je aktivně zvyšovat povědomí o bezpečnosti na cestách a to jak ve městě, tak i mimo něj,“ dodává k akci Radana Pochop Rusevová, tajemnice Allianz nadačního fondu.

 

 

Portfolio CSR aktivit Allianz pojišťovny a Allianz nadačního fondu

Praha dětem

Již poněkolikáté se začátkem září proměnilo Staroměstské náměstí v Praze ve velké dopravní hřiště pro děti i jejich rodiče. Celý den byl věnován dopravně-vzdělávacímu programu, který seznámil širokou veřejnost zábavným způsobem se zásadami první pomoci při úrazu, bezpečnosti na silnicích, pravidlech silničního provozu i s tím, jak nehodám předcházet. Hlavním partnerem této dopravní akce nejen pro děti a mládež byla Allianz pojišťovna a Allianz nadační fond.

Divadlo Minor

Od roku 2003 je Allianz „generálním přítelem“ loutkové scény hlavního města Prahy – divadla Minor. Divadlo přináší v rámci svých představení mnoho neobyčejných divadelních zážitků, a to pro více než 80 000 dětí ročně.

Kam dál?

nahoru