Bezlimitní pojištění skel automobilu od Allianz

Pojištění skel vozidla je v České republice nejsjednávanější připojištění k povinnému ručení. A není se čemu divit. Allianz pojišťovna eviduje na vozidlech každoročně přes 30 tisíc poškození čelního skla. Často totiž stačí, aby přiletěl z projíždějícího nákladního automobilu kamínek a čelní sklo je zralé na výměnu. Viník se v podobné situaci určí jen stěží, takže je rozumné mít pro tento případ pojištění. Velmi důležité je při výběru vhodné pojišťovny vzít v potaz jejich nabídku limitu plnění, nebo případné výluky.

Otázka, na kterou majitelé svých vozidel často neznají odpověď. Právě tato znalost je zásadní pro správnou volbu limitu plnění. Majitelé také často nevědí, zda se pojištění skel se zvoleným limitem vztahuje pouze na přední sklo, nebo na všechna. Nebo například zda limit platí pro jednu škodu, nebo jejich součet v rámci uvedeného časového období (např. 1 rok). 

U Allianz pojišťovny tento problém klienti řešit nemusí. Pojištění skel vozidla totiž sjednáte zcela bez limitu. Resp. limitem je obvyklá cena vozidla v okamžiku škody.

Je potřeba zmínit, že oprava skla je zcela bez spoluúčasti, jeho výměna je se spoluúčasti 1000 Kč.

Zádrhel může přijít také v případě, když chce mít klient pojištěno nejen čelní sklo, ale všechna skla včetně skla střešního.sklo střešní. V takové situaci může narazit na určitá omezení, neboť pojišťovny obvykle pojišťují pouze čelní sklo nebo čelní a obvodová skla.

Pojištění skel od Allianz se vztahuje na čelní sklo, boční skla, zadní skla, střešní okno a prosklenou střechu.

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!