Shape Created with Sketch. 241 170 000

Projekty

Projekty Allianz nadační fond

Allianz automapa varuje řidiče od prosince 2011

Míst, kde se často dějí nehody v ČR bohužel rok od roku přibývá. A proto Allianz pojišťovna s Allianz nadačním fondem ve svém unikátním projektu Allianz Automapa zmapovali nejkritičtější lokality na dálnicích, rychlostních silnicích a komunikacích I. třídy, při jejichž průjezdu by si měli řidiči dávat obzvlášť pozor.

Allianz Automapa vychází ze statických údajů databáze dopravních nehod na rozdíl od jiných projektů, které silnice známkují podle subjektivního hodnocení.

Jak hodnotíme jednotlivá riziková místa?

„Projekt sleduje dopravní nehody s těžkými následky, které se udály za poslední tři roky a jejichž vzájemná vzdálenost nebyla větší než 100 metrů. Pořadí rizikových lokalit bylo stanoveno podle čtyř hlavních kritérií:

  • počet nehod, při kterých došlo k smrtelnému nebo těžkému zranění,
  • závažnost těchto zranění,
  • počet osob, které úrazy utrpěly,
  • a počet ostatních nehod v dané lokalitě, třeba i bez jakéhokoliv zranění.

Individuální projekty

Do práce na kole

ilustraceOd roku 2012 jsme se stali hlavním partnerem ekologicko–bezpečnostně–dopravní akce „Do práce na kole“ pořádané organizací Auto*Mat, která probíhá nejen v Praze, ale také v Brně, Pardubicích a Liberci. Kampaň má za cíl zklidnit automobilovou dopravu ve městech a vytvořit lepší podmínky pro ekologickou dopravu (především městskou cyklistiku).

Soutěží se celý měsíc květen, kdy každý účastník jezdí pravidelně na kole do práce a počítá si ujeté kilometry.

Pro účastníky z řad zaměstnanců vedení připravilo příjemné překvapení – dokonalé zabezpečiení prostor pro parkování kol, kde mohli soutěžící, ale i zaměstnanci bez obav odkládat své „miláčky“. Díky těmto podmínkám se zapojily hned dvě desítky cyklistů.

Mapa Prahou na kole

Hlavním cílem kampaně však není co nejvíce najetých kilometrů, ale především pravidelné využívání vlastní „bio“ obnovitelné energie při cestách do zaměstnání, což většina našich kolegyň a kolegů stoprocentně splnila.

 
Oskárek AllianzOskárek Allianz

Papírová výuka dětské dopravní výchovy, jejímž vrcholem byly barevné omalovánky, už je minulostí. Nadační fond Allianz se ve spolupráci s Policií České republiky vydal cestou digitalizace. Vytvořil interaktivní aplikaci Oskárek Allianz, se kterou si děti hrají a přitom se učí životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Její obsluha je velmi jednoduchá. Stačí pouze pozorně poslouchat, dívat se a hlavně – přemýšlet nad jednotlivými úkoly.

Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1.stupni základní školy. Právě věkové skupině od 6 do 12 let je aplikace určená. Obsahuje celkem 20 různých situací, které děti v průběhu hry řeší. Některé úkoly navíc doprovází i krátká videa, na kterých hráči hned vidí, co se s Oskárkem po jejich odpovědi stane.

Jde o hru, která je velmi dynamická. Výsledky hráčů/týmů se načítají na speciální kartě, takže při ní nelze podvádět a všechny úkoly trvají pouze pár vteřin. S touto aplikací nikdo neprohrává, pouze se zdokonaluje.

Portfolio CSR aktivit Allianz pojišťovny a Allianz nadačního fondu

Praha dětem

Již poněkolikáté se začátkem září proměnilo Staroměstské náměstí v Praze ve velké dopravní hřiště pro děti i jejich rodiče. Celý den byl věnován dopravně-vzdělávacímu programu, který seznámil širokou veřejnost zábavným způsobem se zásadami první pomoci při úrazu, bezpečnosti na silnicích, pravidlech silničního provozu i s tím, jak nehodám předcházet. Hlavním partnerem této dopravní akce nejen pro děti a mládež byla Allianz pojišťovna a Allianz nadační fond.

Divadlo Minor

Od roku 2003 je Allianz „generálním přítelem“ loutkové scény hlavního města Prahy – divadla Minor. Divadlo přináší v rámci svých představení mnoho neobyčejných divadelních zážitků, a to pro více než 80 000 dětí ročně.

Kam dál?

nahoru