Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz penzijní fond zvítězil v soutěži Zlaté euro

Praha, 12. září 2011; Nejlepším penzijním fondem roku 2011 byl v rámci prestižního hodnocení finančních produktů Zlaté euro vyhlášen Allianz penzijní fond. Zvítězil s výrazným náskokem, neboť si připsal body prakticky ve všech sledovaných parametrech. Již několik let za sebou přináší svým klientům nejvyšší zhodnocení prostředků na úrovni 3 procent, průměrné nákladové procento je pouze 0,8 procent a náklady příštích období drží na hodnotě 1,6 procenta.

„Allianz penzijní fond staví na třech pilířích: na chytrém a bezpečném investování, na srozumitelném produktu doplněném o atraktivní benefity poskytnuté mateřskou Allianz pojišťovnou a na kvalitním klientském servisu,“ vysvětluje úspěchy fondu jeho předseda představenstva Petr Poncar.

 

V hodnocení Zlaté euro jsou pro každý penzijní fond spočítány hlavní ukazatele, zejména nákladovost penzijního připojištění, vyplacené provize, které ještě nebyly účetně vykázány v nákladech, výše kapitálové přiměřenosti, průměrné historické výnosy a služby nabízené penzijním fondem. Jednotlivé ukazatele mají různou váhu, přičemž každý penzijní fond může získat 0 – 100 bodů. Allianz penzijní fond dosáhl 81,4 bodu. Na druhém místě byl PF České spořitelny (75,3 bodu) a na třetím ING PF (62,0 bodu).

 

Allianz penzijní fond sbírá v posledních letech vavříny i na dalších frontách. Zvítězil například v sedmém ročníku čtenářské ankety o nejlepší finanční instituci roku Zlatý Měšec 2011 (už potřetí za sebou) a vloni se stal v soutěži Fincentrum Banka roku 2010 Nejlepším penzijním fondem (podruhé za sebou). Podrobné informace ke kritériím i výsledkům soutěže Zlaté euro najdete na webových stránkách www.zlateeuro.cz.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 
Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz
www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru