Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz pojišťovna zvýšila předpis o více než sedm procent

Praha, 13. května 2011; Celkové předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až březen 2011 podle metodiky České asociace pojišťoven 2,95 miliardy korun. Oproti prvním třem měsícům roku 2010 tak Allianz pojišťovna zvýšila předpis o více než 7 procent. Nejúspěšnější částí bylo životní pojištění, kde předepsané pojistné narostlo o téměř 18 procent, neživotní se zvýšilo o více než 3 procenta. Čistý zisk dosáhl výše 71 milionu korun.

V neživotním pojištění zaznamenala Allianz pojišťovna největší nárůst tržního podílu mezi pěti největšími pojišťovnami v zemi. Ten byl ovlivněn především pojištěním automobilů. „Potvrdila se tak úspěšnost naší strategie v autopojištění, protože zatímco celý trh se v tomto segmentu propadal, Allianz jako jediná rostla,“ řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. „V rámci havarijního pojištění náš tržní podíl poprvé v historii překročil 15 procent,“ dodal Strnad.

 

V prvních třech měsících letošního roku rostl Allianz pojišťovně i počet sjednaných smluv na povinné ručení. Čtvrtletní předpis se zvýšil u havarijního pojištění o téměř 10 procent, u majetkového pojištění a pojištění podnikatelů o 5 procent. V jednorázovém životním pojištění měla Allianz 46procentní meziroční nárůst.

 

Nižší zisk, který byl v loňském prvním čtvrtletí 286 milionů korun, způsobil pokles tržní ceny investičních aktiv.

 

Vlastní kapitál Allianz pojišťovny k 31. 3. 2011 dosáhl výše 5 miliard korun. Bilanční suma ke stejnému datu dosahovala 26,2 miliardy korun a výše technických rezerv byla 19,2 miliardy korun.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna,

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

 

 

nahoru