Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz pomáhá lidem v Japonsku

Mnichov/Praha, 22. března 2011; Zaměstnanci finanční a pojišťovací skupiny Allianz organizují sbírku na pomoc postiženým zemětřesením a tsunami v Japonsku. Firma samotná pak poskytne grant na konkrétní projekty obnovy.

„Zaměstnanci společnosti Allianz z celého světa myslí na obyvatele Japonska,“ uvedl Michael Diekmann, předseda představenstva Allianz SE. „Události v Japonsku jsou nesmírně tragické a my všichni chceme podpořit občany, kteří jsou touto katastrofou zasaženi.“

 

Zaměstnanci Allianz z celého světa se rozhodli věnovat dar obyvatelům Japonska. Společnost Allianz SE uspořádá sbírku v celkové výši až do 30 miliónů jenů (přibližně 270 tisíc eur). Sbírka podpoří japonský Červený kříž v jeho snaze pomoci postiženým zemětřesením a tsunami. Kromě toho společnost poskytne v rámci firemního grantu dalších 30 milionů jenů, které budou použity na konkrétní projekty ke zmírnění utrpení velké části postižených lidí. Tyto projekty budou definovány v úzké spolupráci s lokálními pobočkami společnosti Allianz v Japonsku v průběhu následujících týdnů.

 

„Japonsko je a zůstane důležitým trhem pro Allianz ve všech sférách obchodu,“ řekl Michael Diekmann. „Naši místní manažeři v Japonsku nás ubezpečili, že jejich lidé jsou v největším možném bezpečí a že klientům umí pomoct. Mají plnou podporu celé naší společnosti.“

 

Allianz má v Japonsku přibližně 750 zaměstnanců. Podniká v oblastech životního pojištění, pojištění podnikatelských subjektů, správy aktiv, pojištění úvěrů, asistenčních služeb a zajištění.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

 

 

nahoru