Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz už vystavila předběžný účet za víkendové bouřky – méně, než šest nul mít nebude

Praha, 11. července 2011; Mnohamilionové odškodné bude vyplácet svým klientům Allianz pojišťovna po bouřkách, které se během uplynulého víkendu přehnaly nad Českou republikou. Pojistné události půjdou do stovek, jenom během samotného víkendu jich asistenční služba Allianz přijala skoro tři desítky. Krupobití, které postihlo České Budějovice, poškodilo mnoho automobilů, v jenom případě jde dokonce o několik desítek vozidel v rámci jediného vozového parku.

V této souvislosti Allianz posílila týmy pracovníků, kteří přebírají hlášení. Čtyřnásobně se v také posledních hodinách zvýšila návštěvnost jejích webových stránek. Na zabezpečené části webu Allianz pojišťovny totiž mohou klienti nejenom vkládat dokumenty, týkající se likvidace, ale také sledovat stav svých pojistných událostí.

 

Některé oblasti Českých Budějovic zažily to, co potkalo vloni v srpnu mnoho motoristů z Prahy. Po krupobití, které tam trvalo pouze několik minut, Allianz pojišťovna majitelům poškozených vozidel zaplatila více než 300 milionů korun.

Jak by měli postupovat lidé, kteří mají škodu po bouřce či krupobití?

• Oznamte pojistnou událost - Allianz pojišťovna má k dispozici telefony 844 170 000 (v obvyklé pracovní době) a 800 170 000 (nonstop).
• Pokud máte fotoaparát, zdokumentujte stav své nemovitosti/auta i poškozené movité věci.
• Pokud nemáte fotoaparát, začněte uklízet a poškozené věci shromážděte na jedno místo, kde je zdokumentuje mobilní technik.
• Zabraňte vzniku další škody.
• Zpracujte seznam poškozených věcí s uvedením jejich ceny a stáří. Prohlídku urychlíte také tím, že shromáždíte doklady a účty od těchto věcí.

Vkládat dokumenty a sledovat stav škody mohou klienti Allianz pojišťovny na této veřejně přístupné adrese: https://www.allianz.cz/obcane/sluzby/oznameni-skodne-udalosti/informace-o-skodne-udalosti/

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte
Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz
www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru