Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz ve střední a východní Evropě vykázala za první kvartál 2011 solidní výsledky. Počet jejích klientů stále roste, dosáhl 7,5 milionu

Mnichov/Praha, 30. května 2011; Pojišťovna Allianz ve střední a východní Evropě vykázala za první kvartál letošního roku solidní výsledky, a to i navzdory stále náročnějšímu podnikatelskému prostředí v tomto regionu. Celkový objem předepsaného pojistného dosáhl 1,057 miliardy eur. Za první tři měsíce letošního roku Allianz získala více než 100 000 nových klientů, čímž v současnosti již dosáhla hranice 7,5 milionu klientů v regionu střední a východní Evropy. Od prvního kvartálu loňského roku tak vzrostla zákaznická základna o více než 5 procent.

To podtrhuje skutečnost, že stále více lidí vnímá Allianz jako důvěryhodného partnera při ochraně před riziky, při zabezpečení důchodu na stáří či zhodnocování aktiv. "Vývoj našich společností v prvním čtvrtletí 2011 je v souladu s naším očekáváním. V našem regionu pozorujeme pomalu se stabilizující trhy po finanční krizi, což potvrzuje i rostoucí počet klientů," říká Manuel Bauer, člen představenstva společnosti Allianz SE.

 

Předepsané hrubé pojistné v oblasti neživotního pojištění dosáhlo 774 milionů eur. Společnostem Allianz v České republice, Polsku a Rusku se podařilo zvýšit objem obchodu v tomto segmentu. Provozní zisk 46 milionů eur za první tři měsíce roku 2011 vzrostl o 1,5 procenta ve srovnání s příslušným čtvrtletím v roce 2010. Také celková nákladovost se v celém regionu oproti srovnatelnému období loňského roku zlepšila na 95,6 procenta. "Naše striktní kázeň v pojišťování vede ke zlepšeným výsledkům nákladovosti, což je znamením pro naše klienty, že se mohou spolehnout na stabilního partnera, a to i v tržních podmínkách, které jsou stále obtížné," tvrdí Bruce Bowers, předseda představenstva Allianz ve střední a východní Evropě.

 

Pojistné v životním a zdravotním pojištění ve střední a východní Evropě dosáhlo 283 milionů eur a ve srovnání se čtvrtým kvartálem roku 2010 vzrostlo o 25 procent. „Trend z posledního kvartálu 2010 pokračuje i v prvním čtvrtletí roku 2011 a ukázal jasnou poptávka zákazníků. Jsem přesvědčen o dlouhodobé perspektivě tohoto byznysu díky stárnutí populace a potřeby zabezpečení na stáří, " říká Bruce Bowers.

 

Allianz penzijní fond a správa aktiv si zachovaly své tempo růstu. Aktiva pod správou se zvýšila na konci března na 9,1 miliardy eur, což je 7% nárůst ve srovnání s objemem na konci roku 2010. Aktiva třetí strany vzrostla o 6 procent v penzijních fondech a o 18 procent v operacích správy majetku, přičemž čisté peněžní přítoky jsou nejsilnějším faktorem v obou segmentech. Počet klientů v penzijních společnostech Allianz byl na konci prvního čtvrtletí 2011 přibližně 4,2 milionu.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte:

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz


 

nahoru