Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Čtyři přírodní živly suverénně „převálcoval“ lidský vynález - auto

Ústí nad Labem, 28. ledna 2011; Oheň, voda, země, vzduch... Živly jsou každoročně více či méně spojovány hlavně s katastrofami a pohromami. Loňský rok byl co do počtu pojistných událostí rekordní i pro Allianz pojišťovnu a Ústecký kraj svými čísly nelichotivou statistiku poměrně výrazně obohatil, zejména díky letním povodním. Celkem klienti z ústeckého kraje v loňském roce nahlásili 8944 svých škod.

Na nepříznivých loňských číslech se i v tomto regionu podílelo zejména několik kalamit – od tíhy sněhu, přes povodně a záplavy až po krupobití a další důsledky letní bouřkové činnosti. „Samozřejmě do kompletních statistik se zapsaly také běžné pojistné události v domácnostech způsobené vodou vytékající z vodovodního zařízení, požáry, zloději a samozřejmě haváriemi. Právě nehody a další škody spojené s automobily nakonec ve svém počtu výrazně předčily všechny živly dohromady,“ uvedla Lenka Černajová, regionální ředitelka obchodní sítě ústeckého kraje.

Z havarijního a povinného ručení vyplatila pojišťovna Allianz motoristům z Ústeckého kraje na škodách na majetku i zdraví téměř 134 milionů korun.

 

V občanském neživotním pojištění registrovala Allianz pojišťovna v celé republice více než 106 tisíc pojistných událostí za téměř 5 miliard korun a těmito počty byly překonány i záplavy roku 2002, kdy Allianz pojišťovna vyplatila jen za tyto povodňové škody přes 3,3 miliardy korun. Loňský rok znovu připomenul, že člověk je často nejen na živly přírodní, ale i některé lidské krátký a jedinou účinnou obranou je kvalitní pojištění.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

 

nahoru