Shape Created with Sketch. 241 170 000

Léto je v Allianz pojišťovně ve znamení životního pojištění

Praha, 19. července 2011; Allianz pojišťovna už několik měsíců po sobě přepisuje historii v počtu prodaných smluv životního pojištění. Nárůst se netýká jen na trhu v poslední době oblíbených jednorázových pojistek investičního typu, ale zejména segmentu běžně placených smluv. V tomto segmentu je růst Allianz významný - v letošním červnu byl počet prodaných smluv téměř dvojnásobný oproti stejnému měsíci v loňském roce.

„Současný růst zájmu o životní pojištění je výkaznicky, tedy podle předepsaného pojistného, ještě nezachytitelný, ale vytváří základ pro vynikající čísla v příštím roce,“ řekl ředitel úseku pojištění osob Allianz pojišťovny Libor Novák. "Potěšeni jsme nejen velikostí produkce, ale i její strukturou: sjednávány jsou vysoké pojistné částky, obsažena je řada připojištění, prostě zajištění rizik je obsaženo v mnohem větší míře než dřív," dodal Novák.

 

Letošní zájem o životní produkty Allianz je vyvolán novinkou na trhu v podobě pojištění Nový Rytmus a související aktivitou vlastní kmenové služby, ale i příkladnou spoluprací s finančně poradenskými společnostmi OVB a Partners, které nabízejí exkluzivní produkty vycházející z platformy Nového Rytmu. Všechny nové produkty jsou poplatkově vůči klientům velmi vstřícné.

 

Podle studie zajišťovny Swiss Re vzrostlo životní pojištění v loňském roce celosvětově o 3,2 procenta a mírný růst by měl pokračovat i letos. "Pokud jde o vyspělé trhy, lze očekávat pozitivní růst v životním pojištění v USA, zatímco v západní Evropě by mohl růst pojistného mírně zpomalit, protože nízké úrokové sazby dělají životní pojištění méně atraktivní," předpovídal jeden z autorů studie Daniel Staib.

 

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz
www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru