Shape Created with Sketch. 241 170 000

Oheň, voda, země, vzduch. Čtyři přírodní živly vloni podle Allianz pojišťovny suverénně „převálcoval“ lidský vynález - auto

Praha, 10.února 2011; Oheň, voda, země, vzduch... Živly jsou každoročně více či méně spojovány hlavně s katastrofami a pohromami. Loňský rok byl co do počtu pojistných událostí rekordní i pro Allianz pojišťovnu. V občanském neživotním pojištění registrovala v celé republice více než 106 tisíc pojistných událostí za téměř 5 miliard korun. Pro srovnání, v roce 2009 to bylo 95 518 pojistných událostí za zhruba 3,9 miliardy korun. Větší potřebu chránit se před živly dokazují i počty uplynulého kalamitního roku, kdy počet škod o polovinu převýšil i záplavy roku 2002. Allianz pojišťovna tehdy vyplatila jen za tyto povodňové škody přes 3,3 miliardy korun.

Pouze čtyři živelní události, které byly označeny jako kalamity, mají na svědomí zhruba tři čtvrtě miliardy korun, tedy přibližně šestinu z celkové částky. Tou nejhorší přírodní pohromou bylo srpnové krupobití, které odčerpalo přibližně čtvrt miliardy korun, květnové povodně stály na pojistných plněních 200 milionů, srpnové pak dalších 125 milionů korun. A poslední zásadní částku přisypal sníh a jeho tíha a sesuv – dalších skoro 90 milionů.

 

„Na nepříznivých loňských číslech se podílelo zejména několik kalamit, ale samozřejmě do kompletních statistik se zapsaly také běžné pojistné události jak v domácnostech, tak u podnikatelů způsobené například vodou vytékající z vodovodního zařízení, požáry, zloději… A samozřejmě haváriemi, ať už byly likvidovány z povinného ručení nebo havarijního pojištění. Právě nehody a další škody spojené s automobily nakonec ve svém počtu výrazně předčily všechny živly dohromady,“ uvedl Pavel Novotný, ředitel likvidace Allianz pojišťovny. Z havarijního a povinného ručení vyplatila Allianz pojišťovna motoristům z celé republiky za škody na majetku i zdraví více než 2,7 miliardy korun.

 

Loňský rok znovu připomenul, že člověk je často nejen na živly přírodní, ale i některé lidské krátký a jedinou účinnou obranou je kvalitní pojištění.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

 

 

nahoru