Shape Created with Sketch. 241 170 000

Skupina Allianz kryla unikátní rizika u mnoha svátečních filmových trháků

Praha, 20. prosince 2011; Málokterý divák si při sledování filmů v kině či televizi uvědomí, že natáčení prvotřídních filmů představuje velké množství rizika. „O těchto vánočních svátcích se budou v kinech promítat filmy, které pracují s 3D technologií, jsou natáčeny v exotických místech, nebo obsahují složité akční scény. To vše představuje pro filmaře potenciální riziko,“ říká Lori Fouché, prezident největšího světového pojistitele filmů, pojišťovny Fireman’s Fund, která je členem skupiny Allianz. Pojistila filmy jako Twilight Sága: Rozbřesk (1. část), Válka bohů, Sherlock Holmes: Hra stínů, nebo Rumový deník.

Také česká Allianz pojišťovna má zkušenosti s pojištěním filmů – pod její ochranou například vznikalo koprodukční historické drama Bathory. „Protože se příběh o uherské hraběnce Alžbětě Báthoryové, nazývané Čachtická paní, natáčel na mnoha unikátních místech, v historických objektech a s cennými rekvizitami, bylo hlavním tématem smlouvy pojištění odpovědnosti,“ říká Zdeněk Kučera, ředitel úseku pojištění majetku Allianz pojišťovny. Šlo hlavně o případy, kdyby herci nebo další členové štábu způsobili při filmování škodu třetím osobám, a to jak majetkovou, tak na zdraví. „Odpovědnostně jsme pojišťovali také organizátory Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech,“ připomíná domácí zkušenosti s pojištěním filmového průmyslu Zdeněk Kučera.

 

Kromě téměř stoletých zkušeností z oblasti pojišťování filmů, ať už nezávislých, nebo kasovních trháků, je pojišťovna Fireman’s Fund zaměřená na pomoc producentům a studiím, aby dokončili film v termínu, bezpečně a přitom bez navýšení rozpočtu. Poskytuje například odborné poradenství při nebezpečných scénách jakými jsou letecké bitvy, nebo scény s výbuchy, které mají být natočeny tak, aby všichni zúčastnění nebyli vystaveni žádnému riziku, nebo pouze minimálnímu.

 

„Akčně orientované filmy jako Sherlock Holmes nebo Válka bohů mohou být riskantní pro produkci například tím, že se jim zraní představitel hlavní postavy. To pak může dočasně zastavit výrobu, což v přepočtu znamená ztrátu až 250 tisíc dolarů za jeden natáčecí den,“ zdůrazňuje Lori Fouché. Filmy, které se natáčejí v zahraničí, jako například Twilight Sága v Brazílii, zase mohou být ohroženy problémy souvisejícími s přesunem rekvizit a kostýmů, anebo mohou představovat riziko z pohledu exotických chorob. Tohle všechno pak kryjí pojistky skupiny Allianz.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru