Shape Created with Sketch. 241 170 000

Vedení Allianz penzijního fondu se známými jmény

Praha, 22. prosince 2011 - Na základě rozhodnutí akcionáře a po udělení souhlasu ČNB včera došlo ke změně v představenstvu Allianz penzijního fondu. Nově v něm působí Jakub Strnad jako předseda představenstva a generální ředitel, Petr Sosík jako člen představenstva za oblast financí a Karel Waisser jako člen představenstva za oblast provozu a je tedy totožné s představenstvem Allianz pojišťovny.

K této změně došlo v souvislosti s přípravou na předpokládanou účast Allianz penzijního fondu ve 2. a 3. pilíři důchodové reformy a s cílem zefektivnit jeho činnost. Původní představenstvo fondu působilo ve složení Petr Poncar, Robert Mareš, Václav Bohdanecký a Martin Vítek.

 

Allianz penzijní fond patří mezi nejúspěšnější fond v zemi, počet jeho klientů už přesáhl 200 tisíc a díky skvělým finančním výsledkům dosahoval v posledních letech nejvyššího zhodnocení mezi fondy v zemi.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru