Shape Created with Sketch. 241 170 000

Za tři čtvrtletí dosáhla Allianz pojišťovna téměř stejného předpisu jako vloni

Praha, 18. listopadu 2011; Předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až září 2011 podle metodiky České asociace pojišťoven 8,2 miliardy korun a dosáhlo téměř stejného předpisu jako během prvních devíti měsíců roku 2010, kdy činil předpis 8,3 miliardy korun. Nejúspěšnější částí bylo neživotní pojištění, kde předepsané pojistné narostlo o více než 3 procenta na 5,5 miliardy korun. Čistý zisk dosáhl výše 699 milionu korun.

„Cestovní pojištění zaznamenalo více než desetiprocentní nárůst, pojištění domů a domácností stouplo o více než šest a půl procenta a vyšší bylo i pojištění motorových vozidel,“ řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. „O více než dvanáct procent se nám v meziročním porovnání zvýšil celkový počet smluv a o více než tři a půl procenta stoupl počet klientů,“ dodal Strnad. Meziroční snížení zisku o dvanáct procent bylo způsobeno extrémně pozitivním vlivem růstu ceny aktiv v loňském roce. Předpis životního pojištění klesl o 11 procent a dosáhl 2,6 miliardy korun. „V tomto segmentu však zaznamenáváme v posledních měsících významný růst počtu smluv, který je zatím výkaznicky nezachytitelný, ale vytváří základ pro vynikající čísla v příštím roce,“ vysvětlil Strnad.

 

Vlastní kapitál Allianz pojišťovny k 30. 9. 2011 dosáhl výše 4,6 miliardy korun. Bilanční suma ke stejnému datu dosahovala 25,8 miliardy korun a výše technických rezerv byla 19,5 miliardy korun.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianz.cz

 

 

nahoru