Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz Slovensko: Nejvíce nehod za volantem způsobují slovenští řidiči narození ve znamení Býka

Bratislava/Praha, 30. dubna 2012; Z pohledu data narození způsobili podle průzkumu Allianz na Slovensku v uplynulém roce nejvíc nehod z povinného ručení řidiči narození ve znamení Býka. Naopak nejméně jich zavinili Střelci, Štíři či Kozorozi. Že by opravdu vlastnosti, které jsou těmto znamením přisuzovány, v případě Býků „horká hlava“ a „váhavost“ Střelců, měly na Slovensku opravdu vliv i na nehodovost?

O vlivu data narození na lidskou povahu se diskutuje už věky, ale do této doby existuje jen málo důkazů o tom, zda narození v určitém znamení zvěrokruhu skutečně ovlivňuje i lidský charakter. „Pokud se však podíváme na poměr počtu dopravních nehod z perspektivy znamení, můžeme konstatovat, že lidé narození v určitých znameních způsobují více škod,“ uvedla Lucia Muthová, ředitelka komunikace Allianz - Slovenská poisťovňa, z jejíž statistik tyto údaje vyplynuly.

 

Jsou slovenští řidiči ve znamení Býka rizikovější?

 

V porovnání s ostatními znameními zaznamenali nejvyšší poměr nehod řidiči, kteří se narodili ve znamení Býka. Z celkového počtu zapříčinily až 9,15 procenta nehod, což je přes 8 procent nad průměrem všech znamení. Je možné, že je to způsobeno výbušnou a neovladatelnou povahou, která se jim připisuje a která se projevuje i za volantem. Hned za Býky se ve slovenském žebříčku nehod podle znamení zvěrokruhu umístili řidiči ve znamení Panny, kteří způsobili v roce 2011 až 8,98 procenta ze všech nehod, tedy něco přes 6 procent nad průměrem. Na pomyslném třetím místě skončili řidiči narození ve znamení Raka, kteří sice nemají problémy při couvání, ale v roce 2011 zavinili 8,89 procenta dopravních nehod, což je méně než 5 procent nad úrovní průměru všech znamení.

 

Bezpečněji jezdí Střelci

 

Statistika nehod podle data narození viníků, jak ji zpracovala slovenská Allianz (pojišťovna s největším tržním podílem u našich východních sousedů), má však i opačný pól. Mezi tři znamení, v nichž jsou narození řidiči, kteří zavinili nejméně nehod, patří Kozorozi, Štíři a Střelci. Právě řidiči ve znamení Střelce jsou absolutně velmi vzácnými viníky nehod, na jejich celkovém počtu se podílejí jen 7,25 procenty, což je více než 8 procent pod celkovým průměrem. Na to, jaký má vliv datum narození na řidičské schopnosti, je samozřejmě nutno pohlížet s velkou dávkou shovívavosti a potřebným nadhledem. Rozdíly mezi jednotlivými znameními nejsou totiž nijak propastné a na silnicích stále platí, že opatrnosti není nikdy dost, ať jste se narodili kdykoliv.

 

Podíl znamení zvěrokruhu na nehodách z povinného ručení v roce 2011 podle Allianz - SP

 

Znamení     Podíl na celkovém počtu       Rozdíl znamení oproti celkovému průměru

Býk                        9,15 %                                          8,08 %

Panna                   8,98 %                                           6,03 %

Rak                       8,89 %                                           4,97 %

Lev                       8,79 %                                           0,55 %

Beran                   8,75 %                                           3,35 %

Blíženci                 8,67 %                                           2,36 %

Vodnář                 8,24 %                                           0,50 %

Váhy                     8,02 %                                         - 2,14 %

Ryby                     7,84 %                                         - 4,39 %

Kozoroh               7,83 %                                          - 4,52 %

Štír                       7,58 %                                          - 7,47 %

Střelec                  7,25 %                                          - 8,47 %

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru