Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz dnes získala licenci od ČNB k provozování penzijního pojištění. Od nového roku vznikne Allianz penzijní společnost

Praha, 26. října 2012; Allianz penzijní fond získal od České národní banky licenci k provozování penzijního pojištění prostřednictvím Allianz penzijní společnosti. Od začátku příštího roku také ČNB schválila Allianz transformační projekt. Allianz penzijní fond je v posledním období nejvíce rostoucím fondem v naší zemi. Vloni do něho přišlo během prvních osmi měsíců 32 410 nových klientů, zatímco letos už jich za stejnou dobu bylo 138 225 nových klientů.

„Zájem je tedy obrovský a je motivován dlouhodobě atraktivním zhodnocením a nejvyšším ratingem mateřské firmy (AA), který garantuje stabilitu, neboť stabilita je pro takový "běh na dlouhou trať" velmi podstatná,“ řekl předseda představenstva Allianz penzijního fondu Jakub Strnad.

 

Allianz penzijní fond hodlá roli penzijního připojištění v novém modelu výrazně posílit, a chce uspokojit všechny své klienty, jak ty, kteří budou i nadále upřednostňovat garanci nezáporného zhodnocení, tak i ty, kteří budou v nových účastnických fondech hledat dynamičtější profil. Zejména u mladších klientů, vstupujících do systému na dlouhou dobu, se dá očekávat zájem o rizikovější, ale potenciálně výhodnější investice. V novém 2. pilíři bude největší zájem nových klientů soustředěn hned do prvních měsíců po spuštění, takže v Allianz dělají vše pro to, aby byli hned od začátku dokonale připraveni. Mají odkud čerpat zkušenosti, protože celosvětově je Allianz druhým největším správcem aktiv, neboť má ve své správě majetek klientů v hodnotě 1600 miliard eur.

 

Úspěchů Allianz penzijního fondu si všimli nejen odborníci, ale i laická veřejnost. Od roku 2010 byl v rámci několika žebříčků a soutěží vyhlášen již devětkrát jako nejlepší. Je držitelem mnoha nejvyšších ocenění v soutěži Zlatá koruna, ve které jsou hodnotiteli nezávislí odborníci z Finanční akademie, nebo Zlatý Měšec, což je anketa, ve které se nezdráhají vyjádřit svůj názor na finanční instituce naopak klienti. Také v soutěži Banka roku si jej vybrali odborníci jako nejlepší penzijní fond.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

 

nahoru