Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz dosáhla zisku 201 milionu korun, v běžně placeném životním pojištění rostla nejrychleji z deseti největších pojišťoven

Praha, 18. května 2012; Celkové předepsané pojistné Allianz pojišťovny dosáhlo za leden až březen 2011 podle metodiky České asociace pojišťoven 2,53 miliardy korun. Jde o stejný výsledek jako za srovnatelné období loňského roku. Čistý zisk dosáhl výše 201 milionu korun. Loňský hospodářský výsledek za první tři měsíce ve výši 71 milionu korun byl způsoben především negativním vývojem ceny aktiv v prvním čtvrtletí roku 2011.

V životním pojištění vybrala Allianz přes 571 milionů korun, přičemž největší růst zaznamenala v běžně placeném životním pojištění, kde rostla nejvíce z celého trhu. V neživotním pojištění vykázala předpis 1,96 miliardy korun a lépe než trh si vedla v autopojištění.

 

„Během prvních tří měsíců letošního roku se nám podařilo v rámci běžně placeného životním pojištění, které tvoří stabilní základnu v tomto segmentu, dosáhnout největšího růstu mezi první desítkou domácích pojišťoven,“ řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. „Podobný úspěch vidíme i v havarijním pojištění, kde jsme zaznamenali meziroční růst 0,7 %, zatímco celý trh se v něm propadl do ztráty – 3,3 %. V oblasti povinného ručení došlo i nadále ke snižování cen, přesto Allianz ve sledovaném období vykázala meziroční pokles pouze – 6,6 %, zatímco celý trh poklesl o –7,5 %,“ dodal Strnad.

 

Vlastní kapitál Allianz pojišťovny k 31. 3. 2012 dosáhl výše 5,2 miliardy korun. Bilanční suma ke stejnému datu dosahovala27,1 mikliardy korun a výše technických rezerv byla 20,1 miliardy korun.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek,

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru