Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz pojišťovna otevře v úterý v Ostravě svoji první franšízovou pobočku v zemi s ojedinělým designem a uspořádáním

Ostrava, 4. října 2012; Netradiční pobočku otevře příští týden v ostravském obchodním centru Avion Allianz pojišťovna. Stane se tak v úterý 9. října v 11 hodin. Poprvé v České republice tam představí nový model obsluhy klientů, na který doposud nejsou lidé v naší zemi zvyklí. Od původních poboček se liší především tím, že nejde o klasickou přepážku. Nabízí diskrétní zázemí, příjemné „neúřední“ prostředí a design, vymykající se standardním pojišťováckým prostorům. Návštěvníci této pobočky i její personál spolu sedí u vyšších stolků na výškově nastavitelných židlích, a to buď naproti sobě nebo vedle sebe, což vychází z toho, o čem právě hovoří. Na stěnách jsou LCD monitory a velká mapa světa se zářícími body, jež zaznamenávají, kde všude tato pojišťovna působí. Vše je dílem architektonické společnosti IO Studio.

Nová koncepce vychází ze známého faktu, že pojištěný člověk zvládá problémy snadněji. „Jistota v symbolech kmenů v podlaze a jejich mohutnost, pevnost a solidnost jsou příměrem bezpečné cesty ke stáří,“ vysvětluje manažer obchodních míst Allianz pojišťovny Petr Hampejs.

 

Klient v ostravském Avionu není v kleštích korporátního designu, ale naopak je pro něj přichystáno velmi přívětivé prostředí, a to jak vizuálně, tak i na dotek. „Unikátně navržený nábytek má oblé organické tvary, vychází ze samotné přírody, tedy přirozeného prostředí člověka a je doplněn živými mechovými dekoracemi. Měkkost a vjem z dotyku se proto stávají hlavním atributem,“ dodává Hampejs. Allianz na severní Moravě nepřichází pouze s jiným prostorovým uspořádáním. V ostravském Avionu otevírá první exkluzivní obchodní místo, založené na tzv. partnerském modelu řízení. V praxi to znamená, že jeho provozovatel má od pojišťovny franšízovou licenci s exkluzivitou pro danou oblast. Allianz mu poskytuje vybavené obchodní místo, značku a zkušenosti z ČR i z více než 70 zemí světa. Společně s provozovatelem pobočky se navíc stará také o lokální marketing.

 

Zbrusu nové zázemí v obchodním centru Avion poskytuje všechny typy pojistných produktů, komplexní servis, penzijní připojištění i produkty dalších partnerů, např. hypotéky. Allianz pojišťovna počítá s tím, že po Ostravě bude podobné typy poboček otevírat i v dalších velkých, ale i středně velkých městech.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek

tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
Telefon: +420 224 405 409
Mobil: +420 605 203 447
Mail: vaclav.balek@allianz.cz
www.allianz.cz
www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru