Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz pojišťovna podporuje sportovce, kteří usilují o účast na Paralympijských hrách v Londýně

Praha, 3. května 2012; Allianz pojišťovna uzavřela smlouvu s Českým paralympijským výborem o podpoře jeho sportovců v letošním roce a navázala tak na pokračující spolupráci skupiny Allianz s Mezinárodním paralympijským výborem. Vrcholem všech sportovců s tělesným, mentálním a senzorickým zdravotním postižením letos budou Paralympijské hry, které se uskuteční v Londýně a už tradičně naváží na letní olympiádu.

Pětiletá globální podpora paralympijských sportovců se odehrává také na lokální úrovni a Česká republika se prostřednictvím Allianz pojišťovny přiřadila k dalším osmi zemím, které zdravotně handicapované sportovce podporují. Konkrétně jde o Austrálii, Bulharsko, Chorvatsko, Německo, Irsko, Portugalsko, Švýcarsko a Turecko.

 

 

„Mezi paralympijskými sportovci najdete vzory pro lidi, kteří se musí vyrovnat s osobní krizí,“ řekl šéf marketingu skupiny Allianz Joseph K. Gross. „Sport jim v tom často pomáhá a někdy dokonce jeho prostřednictvím získají uznání, o kterém se jim dříve ani nezdálo. Tento svazek však není jednostranný. Paralympijští sportovci totiž pomáhají také Allianz, protože jejich prostřednictvím dokážeme lépe porozumět potřebám našich klientů,“ dodal Gross.

 

S určitým postižením dnes žije na celém světě 650 milionů lidí a alespoň jednoho člověka, který se musel naučit žít s handicapem, má ve své rodině každý čtvrtý Evropan. Český paralympijský výbor zastřešuje přibližně 18 tisíc sportovců v pěti sportovních svazech, které jsou řádnými členy.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

 

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz
www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru