Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Držitele Oskarů budeme znát až po neděli, ale nejriskantnější film roku 2011 Allianz odtajnila už nyní – je jím snímek "Muži, kteří nenávidí ženy"

Kalifornie/Praha; 23. února 2012; Podle pojišťovny Fireman 's Fund, dceřiné společnosti Allianz v USA, byl za celý loňský rok nejrizikovějším filmem snímek "Muži, kteří nenávidí ženy". Mezi jeho nejnebezpečnější záběry patřily scény bitev, mučení hlavního hrdiny, či pronásledování na motorce. I v ostatních kategoriích má pojišťovna skupiny Allianz šanci na Oskara – pojistila další čtyři nominované filmy - Umělec, Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko, Hugo a jeho velký objev a Moneyball.

I když se Oscarová ceremonie uskuteční až v noci z neděli na pondělí našeho času, už dnes je znám "vítěz" v kategorii nejrizikovější film roce 2011. Podle pojišťovny Fireman 's Fund se jím stal film od Davida Finchera "Muži, kteří nenávidí ženy". Pojišťovací společnost Fireman 's Fund, která je součástí skupiny Allianz a je předním pojistitelem hollywoodských filmů již více než 85 let, také v současnosti pojišťuje přes 80 procent všech amerických filmů.

 

"Natáčení filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" zahrnovalo široké spektrum rizikových prvků, jako například scény bitev, mučení či samotné natáčení v zahraničí, které výrazně přispěly k celkovému hodnocení rizikovosti filmu," říká Lauren Bailey, viceprezidentka pro pojištění zábavního průmyslu ve Fireman 's Fund. "Při pojišťování filmů úzce spolupracujeme s filmovými studii při řízení rizik a zajišťujeme tak bezpečnost všech účastníků, aniž bychom překáželi režisérovi v jeho umělecké vizi," doplňuje L. Bailey.

 

Co všechno může ohrozit natáčení?

 

Některé akční scény ve filmu, včetně jedné z klíčových - pronásledování na motorce, musely být pro obavy z vysokého rizika změněny. "Část mého úkolu jako rizikového konzultanta spočívá ve spolupráci s filmovými studii při analýze akčních scén, dále dohlížet na plnění bezpečnostních opatření na místě a zajistit tak bezpečnost herců a celého štábu," říká Paul Holehose, konzultant pro rizika v zábavním průmyslu Fireman 's Fund.

 

Filmování v zahraničních lokalitách (v případě filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" to bylo ve Švédsku, Švýcarsku nebo Velké Británii), představuje množství potenciálních komplikací, včetně přepravy potřebného vybavení, kostýmů či možných problémů s onemocněním hlavních představitelů. Případné odložení natáčení totiž může produkci stát i několik milionů dolarů, možné zranění hlavního představitele filmu s takto vysokým rozpočtem by denně mohlo navýšit náklady dokonce až na 250 000 dolarů.

 

Fireman 's Fund pojišťuje přes 80 procent všech amerických filmů, od těch nezávislých až po kasovní trháky, a v nich chrání široké spektrum možných rizik a kryje také škody z pojištění odpovědnosti. Na letošních Oscarech pojišťovna „zabodovala“ už v nominacích – je „podepsána“ jako pojistitel hned u dalších čtyř filmů nominovaných v kategorii nejlepší film, a to u "The Artist" – „Umělec“, "Extremely Loud & Incredible Close" – Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko, "Hugo" – Hugo a jeho velký objev a "Moneyball".

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru