Shape Created with Sketch. 241 170 000

Fotbalový kemp Allianz přivítá mladé fotbalisty z celého světa, mezi nimi i dva Čechy

Mnichov/Praha, 27. srpna 2012; Již po čtvrté v historii dostanou mladí fotbalisté z různých zemí šanci zatrénovat si s hvězdami Bayernu Mnichov v Allianz fotbalovém kempu. Do Allianz Arény se 30. srpna sjede 65 teenagerů z celého světa a mezi nimi budou i dva čeští zástupci mládežnického fotbalu. Naši republiku budou na pětidenním kempu reprezentovat Václav Ryšlink z SK Kladno a Marek Donát z Bohemians 1905. Oba čeká nejen soustředění s profesionálními trenéry mládeže světoznámého klubu, ale i autogramiáda s jeho hvězdami, či „soukromá“ prohlídka Allianz Arény.

Na chlapce a děvčata ve věku 14-16, kteří byli v jednotlivých zemích vybráni z několika tisíc uchazečů, čekají nezapomenutelné zážitky. Budou mít možnost setkat se s hráči jako Bastian Schweinsteiger, Arjen Robben, či Thomas Miller, trénovat s profesionálními trenéry, vidět bundesligový zápas FC Bayeru Mnichov proti VfB Stuttgart a navštívit i mnichovské památky.

 

"Fotbal je mezinárodní jazyk, kterým „mluví“ miliardy lidí po celém světě. Během čtyř let se Allianz Junior Football Camp stal velmi účinným nástrojem, jak překonat hranice mezi nejrůznějšími kulturami a spojit dívky a chlapce se společnou vášní a zájmem," říká Christian Deuringer, manažer globální značky Allianz.

 

Spojení Allianz s fotbalem komentuje s povděkem i Karl-Heinz Rummenigge, generální ředitel FC Bayern Mnichov: "Juniorský fotbalový kemp je skvělá iniciativa Allianz, která nabízí mladíkům a dívkám z celého světa hlubší pohled do fascinujícího světa profesionálního fotbalu, ale i šanci získat přátele napříč kontinenty."

 

Na seznámení s mladými fotbalisty z celého světa se těší i kladenský Václav Ryšlink. „Ověřím si, jak na tom fotbalově jsem a taky si procvičím hovorovou angličtinu. Jsem šťastný, že budu mít příležitost poznat, jak se trénuje pod vedením trenérů ze špičkového klubu a zažít atmosféru na bundesligovém utkání s hromadnými chorály celé Allianz Arény,“ uvedl před odjezdem. Jeho kolega Marek Donát na podobném zahraničním kempu dosud nebyl a také on odjíždí s mnoha očekáváními: „V Mnichově se nejvíc těším na prohlídku stadionu a setkání s hráči.“

 

Allianz organizovala první kemp v roce 2009, ale i následující ročník v roce 2010 se obešel bez české účasti, poprvé se jej dva čeští zástupci zúčastnili loni. Jeho stále se zvyšující popularita vedla k letošnímu rekordnímu počtu žádostí, takže do Německa dorazí mládež z 22 zemí, nejdále z Austrálie, Brazílie, Číny, nebo Indie. Více se o Allianz kempu můžete dozvědět i v češtině na webových stránkách: http://www.football-for-life.com/junior-football-camp/czech-republic.aspx?jfcul=1

 

Kultovní Allianz Aréna je specifická svojí výraznou fasádou se svítícími polštářky, které se mění na červenou, modrou nebo bílou v závislosti na tom, který tým hraje uvnitř. Allianz pojišťovna hrála klíčovou roli při stavbě arény, její výzkumné laboratoře Allianz Centra pro technologie (AZT), prováděly veškeré zkoušky požární odolnosti vnějších materiálů. Aréna se stavěla tři roky a od oficiálního otevření 31. května 2005 hostila téměř 15 milionů fanoušků na více než 300 zápasech, včetně úvodního utkání a semifinále mistrovství světa 2006, nebo letošního finále Ligy mistrů.

 

FC Bayern Mnichov je jedním z nejznámějších týmů v evropském fotbalu. Za 112 let své historie získal 22 mistrovských titulů, 15krát Německý fotbalový pohár a čtyřikrát se stal vítězem Champions League, naposledy letos v květnu. Hráči jako Bastian Schweinsteiger, Manuel Neuer, Phillip Lam a další pravidelně hrají v německém národním týmu.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek,

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru