Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Motoristé v těchto dnech volají asistenci Allianz pojišťovny v průměru každé tři minuty

Praha, 9. února 2012; V posledních dnech zaznamenává společnost Mondial Assistance, která poskytuje asistenční služby k povinnému ručení a havarijnímu pojištění klientům Allianz pojišťovny, až sedminásobně vyšší počet volání klientů, než v běžný zimní den. Stovky telefonátů mají stejné příčiny – zamrzlá auta, zhuštěné pohonné látky a autobaterie, které už ani „neťuknou“. Motoristé kvůli tomu nyní volají o pomoc v průměru každé tři minuty.

„Zatímco minulý měsíc přijali operátoři denně zhruba 80 hovorů, dnes je to běžně 400, ale v exponovaných dnech, většinou v pondělí po víkendu, je to i přes 500 telefonátů. Nejčastěji motoristy trápí automobilové poruchy spojené s mrazem – nenastartování vozidla z důvodu zamrzání provozních kapalin a to dokonce i arktické verze nafty, nebo vybité baterie,“ uvádí Václav Dub z úseku pojištění motorových vozidel Allianz pojišťovny.

 

Asistenční zásahy při nenastartování způsobeném zamrznutím, nebo spíš zhuštěním pohonných hmot a následným ucpáním palivových cest jsou kryty již v základní asistenci k povinnému ručení a havarijnímu pojištění Allianz, na vybitou baterii je třeba mít rozšířenou asistenci Plus, kterou si k pojištění vybírá zhruba pětina klientů.

 

Bohužel ani předpověď počasí na další dny není příliš příznivá, mrazy se nevzdávají a hlavně na mnoha místech republiky se očekává sněžení, s nímž se navíc zvyšuje riziko dopravních nehod. V tom případě by se počet telefonátů a hlášení kalamitních nehod a poruch mohl ještě zvýšit. „Aby se klienti při pokračující nepříznivé povětrnostní situaci vyhnuli delšímu čekání na telefonních linkách nebo čekání na odtahovou službu, doporučujeme dodržovat několik rad, které Allianz připravila ve spolupráci se zkušenými automobilovými odborníky,“ dodává V. Dub.

 

 Jak se nenechat zaskočit zimou?

 

Několik rad vám pomůže vyhnout se nepříjemné situaci při startování vozidel a zvýší bezpečnost na silnicích v zimním období:

 

- V případě, že máte možnost, zaparkujte auto v garáži, pod krytým přístřeškem nebo v závětří domu (objektu).

 

- Při parkování na rovině nepoužívejte ruční brzdu. Kola raději vytočte směrem k obrubníku nebo je zabezpečte klínem nebo kamenem.

 

- Využívejte buď paliva s přidanými aditivy proti mrazu nebo je do paliva přidejte ještě před tankováním benzínu nebo nafty. Při jejich koupi se poraďte s odborníkem a tankujte na prověřených čerpacích stanicích.

 

- Mějte s sebou raději rozmrazovač na zámek dveří auta. Nestačí jej mít umístěný v autě, pokud dveře zamrznou, tak se k němu nedostanete.

 

- Před začátkem jízdy je vhodné auto nastartovat a zároveň nechat puštěné rozmrazování předního a zadního skla (zapnutá klimatizace a topení zabrání zamlžování a námraze skel); zároveň důkladně očistěte auto od sněhu a námrazy, zejména okna a světla je velmi důležité mít absolutně čisté. Mějte pro tyto případy vždy po ruce smetáček a kvalitní škrabku na okna.

 

- Pokud zapadnete ve sněhu, nasypte písek, sůl, nebo štěrk kolem kol, aby se kola měla o co zapřít a mohla se pohnout v požadovaném směru. Určitě v takové situaci oceníte i malou lopatku a malý sáček s pískem nebo jiným podobným materiálem.

 

- Na delší vzdálenosti, nebo cesty do hor a kopcovitého terénu je vhodné přibalit i sněhové řetězy nebo „sněhové ponožky“ (AutoSock).

 

- Pokud auto delší dobu stojí a nejezdí se s ním, je vhodné dobít baterii autonabíječkou, vyhnete se rychlému vybití baterie zejména v zimním období a zároveň prodloužíte i životnost baterie. Pokud opravdu delší dobu nejezdíte, je lepší baterii vyjmout a uskladnit v teple.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

Václav Bálek, tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

 

nahoru