Shape Created with Sketch. 241 170 000

Podle Allianz neláká magické datum 12.12.2012 svatebčany všude na světě stejně. Česká republika je v počtu uzavíraných sňatků pod průměrem.

Praha/Mnichov, 10. prosince 2012; Nejžádanějším termínem pro uspořádání svatby se letos stala středa s magickým datem 12. 12. 2012. Allianz, která v mnoha zemích světa svatby pojišťuje, vytvořila žebříček, ukazující, jak moc po nich v jednotlivých státech lidé touží. A kde se nachází Česká republika? Vezmeme-li jako průměr celou Evropskou unii, pak jsme až za polovinou. Jiné země jsou na tom ale ještě mnohem hůř. Co je však podstatné – manželství, uzavíraná v dobře zapamatovatelných či atraktivních datech, jsou podle statistik mnohem křehčí a často bohužel končí rozvodem.

Mezi země, kde svatební zvony v poměru k počtu obyvatel znějí nejčastěji, patří Turecko, Polsko, Švýcarsko a Řecko. Turci dokonce předběhli i USA, které disponují „svatebním urychlovačem“ v podobě Las Vegas, kde lze uspořádat tzv. bleskové svatby. Nejméně populární jsou svatby v Bulharsku, Španělsku a Portugalsku. „V naší analýze jsme se zabývali i věkem ženichů a nevěst a zjistili jsme, že se v posledních letech ve všech zemích zvýšil, takže se nyní blíží ke třicítce,“ vysvětluje demografická expertka Allianz SE v Mnichově Michaela Grimm.

 

Nejčastěji chtějí mít lidé svatbu od května do září, přednost dávají především víkendům. Tradiční svatební stůl s ušlechtilým porcelánem a dobrým vínem nahrazují svatební párty a svatební cesty, nezřídka i živé kapely a ohňostroje. A na kolik dnes nejkrásnější den v životě přijde? Němečtí novomanželé za svoji svatbu zaplatí více než 10 tisíc Euro (čtvrt milionu korun), američtí dokonce dvojnásobek. Filmové páry často organizují svatby v řádech milionů korun. Není proto divu, že takový podnik chtějí mít pojištěný. A dceřiná společnost Allianz v USA svatby skutečně velmi často pojišťuje. Konkrétně kryje riziko toho, že se jeden z páru na svatbu nedostaví kvůli tomu, že ztratí odvahu, onemocní nebo dokonce zemře. Pojištění svateb existuje také ve Velké Británii nebo v Indii. V České republice ani v Německu však nic podobného nemáme, naše svatební páry se totiž většinou na svatbu dostavují. Zhruba polovina se jich pak ale rozchází, nejčastěji po čtyřech letech. Ve 30 procentech se dostavují k rozvodu až po více než 20 společně prožitých letech.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek

tiskový mluvčí

Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

 

nahoru