Shape Created with Sketch. 241 170 000

Zástupci Allianz pojišťovny už se vydali do bouřkami a záplavami postižených oblastí. Počty klientů, kteří se na ní obracejí, neustále rostou

Praha, 4. července 2012; Škody ve výši mnoha milionů korun bude vyplácet svým klientům Allianz pojišťovna po bouřkách, které od minulého víkendu zasáhly různé oblasti České republiky. Pojistné události půjdou do stovek (aktuálně máme hlášeno 250 případů ale v době, kdy čtete tyto řádky už je toto číslo vyšší). Velký skok ve statistice jsme zaznamenali po krupobití na Příbramsku, od rána se nám také ozývají obyvatelé dalších míst v ČR, např. z Klatovska, kde byly v noci vytopeny obce Mochtín a Kocourov. Nejčastěji jde o rozbitou střešní krytinu, zničené skleníky, vytopené domy a kroupami zničená auta. Posledně jmenované škody lze u Allianz likvidovat také z povinného ručení.

Do postižených oblastí už vyjeli monitorovat situaci specialisté z Allianz pojišťovny, kteří na řadě míst kontaktovali jak starosty, tak především klienty.

 

Několikanásobně se v také posledních hodinách zvýšila i návštěvnost webových stránek www.allianz.cz . Na zabezpečené části webu totiž mohou lidé nejenom vkládat dokumenty, týkající se likvidace, ale také sledovat stav svých pojistných událostí.

 

Nejvíce poškozených vozidel po krupobití a pádu větví či jiných předmětů hlásí lidé z Příbramska (zatím 35) a Bruntálska (doposud 8). Většinu škod budeme vyplácet z pojištění majetku, už se nám však ohlásily i více než dvě desítky majitelů firem s rozbitou krytinou nebo zničenými sklady.

 

Některé oblasti Českých Budějovic zažily to, co potkalo vloni v srpnu mnoho motoristů z Prahy. Po krupobití, které tam trvalo pouze několik minut, Allianz pojišťovna majitelům poškozených vozidel zaplatila více než 300 milionů korun.

 

Jak by měli postupovat lidé, kteří mají škodu po bouřce či krupobití?

• Oznamte pojistnou událost - Allianz pojišťovna má k dispozici telefony 841 170 000 (v obvyklé pracovní době) a 800 170 000 (nonstop).
• Pokud máte fotoaparát, zdokumentujte stav své nemovitosti/auta i poškozené movité věci.
• Pokud nemáte fotoaparát, začněte uklízet a poškozené věci shromážděte na jedno místo, kde je zdokumentuje mobilní technik.
• Zabraňte vzniku další škody.
• Zpracujte seznam poškozených věcí s uvedením jejich ceny a stáří. Prohlídku urychlíte také tím, že shromáždíte doklady a účty od těchto věcí.

Vkládat dokumenty a sledovat stav škody mohou klienti Allianz pojišťovny na této veřejně přístupné adrese: https://www.allianz.cz/obcane/sluzby/oznameni-skodne-udalosti/informace-o-skodne-udalosti/

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, a. s., založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace prosím kdykoliv kontaktujte

 

Václav Bálek

tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

Telefon: +420 224 405 409

Mobil: +420 605 203 447

Mail: vaclav.balek@allianz.cz

www.allianz.cz

www.allianzfoto.cz

 

 

nahoru