Shape Created with Sketch. 241 170 000

Allianz uzavřela dohodu o pojmenování fotbalového stadionu s turínským Juventusem

Praha/Mnichov/Turín, 13. června 2017; Sport je univerzálním jazykem, který spojuje lidi z různých oblastí a kultur. Není proto divu, že se ním často spojují svá jména i světové firmy, z pojišťovnictví nevyjímaje. Už na šesti místech planety například existují stadiony Allianz. A za šest sezón k nim přibude další. Stadion fotbalového klubu Juventus Turín se totiž bude od roku 2023 jmenovat Stadion Allianz.

Turínský stadion o rozloze 355 metrů čtverečních byl pro fotbalový klub Juventus slavnostně otevřen v roce 2011. Pojme 41500 diváků a na přilehlé ploše o rozloze 110 tisíc metrů čtverečních jsou i obchodní a zábavní centra, Muzeum Juventusu, 31 barů, dvě dětská hřiště, 10 speciálních fotbalových obchodů a 4 tisíce parkovacích míst. Doposud jej navštívilo přes šest milionů diváků.

Stejné pojmenování už nesou stadiony v Mnichově, v Sydney, v Londýně, v Nice, v Sao Paulu a ve Vídni.


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru