Shape Created with Sketch. 241 170 000

Hodnota značky Allianz letos poprvé překonala 10 miliard dolarů. Dostala se do světové TOP 50

Praha, 17. října 2017; Sedm let se Allianz podle konzultační společnosti Interbrand umisťuje v žebříčku TOP 100 nejhodnotnějších značek světa, a sedm let její hodnota stoupá. V letošním hodnocení navíc překonala dva důležité milníky: její cena převýšila 10 miliard dolarů, a značka se díky tomu dostala mezi světovou TOP 50.

Hodnota značky Allianz stoupla meziročně o 6 % na 10,059 miliardy amerických dolarů. Oproti loňskému roku se společnost s 86 miliony klientů ve více než 70 zemích umístila o dvě příčky výše, na 49. místě. Značka nyní podle studie roste s podobnou dynamikou jako Google, SAP nebo Gucci. Pro srovnání, v roce 2010, kdy se značka v žebříčku umístila poprvé, činila její hodnota 4,9 miliardy dolarů.

„Je lepší změnu vést než jí být veden. Pomocí experimentů s novými technologiemi a způsoby práce přeměňujeme tradiční finanční skupinu na moderní společnost. Nové způsoby spolupráce a partnerství se ukázaly jako neocenitelné,“ říká Jean-Marc Paihol, ředitel market managementu a distribuce skupiny Allianz. Autoři studie sami uvádí, že na práci firem s novými digitálními technologiemi se letos obzvlášť zaměřili.

Značka Allianz letošním umístěním opět obhájila svou pozici mezi nejprestižnějšími společnostmi na světě. Zatímco v Česku je známá hlavně pro svou činnost v pojišťovnictví, celosvětově patří skupina Allianz mezi jednoho z největších investorů. I se 140 tisíci zaměstnanci jí díky integrovaným postupům v ekologii a společenské odpovědnosti patří jedna z vedoucích pozic v Dow Jones Indexu udržitelnosti (Dow Jones Sustainability Index).

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 
Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

 

nahoru