Shape Created with Sketch. 241 170 000

Pojištění Allianz ŽIVOT dává nahlédnout do svých statistik a ukazuje na nejčastější požadavky klientů

Praha, 23. května 2017; Životní pojištění Allianz ŽIVOT, které před čtvrt rokem jako první na trhu umožnilo nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu, nyní odhalilo nejčastější požadavky klientů. Kdo dává přednost výhradně pojistné ochraně, může jej sjednat zcela bez investic. Ten, kdo chce jak pojištění, tak i krytí rizik, si zřejmě vybere pojištění s pravidelnou investicí. Existuje však i třetí varianta, tedy pojištění s mimořádnou investicí. A nejčastější volba klientů?

Celých 91 procent klientů si během posledních tří měsíců ve smlouvě žádnou pravidelnou investiční složku nesjednalo. Z toho 82 procent požadovalo pouze pojištění proti rizikům bez jakékoliv formy investování a 9 procent chtělo rizikové pojištění se „zadními vrátky“ pro investování.

„Z této statistiky jasně vyplývá, že od životního pojištění tedy naprostá většina lidí očekává krytí rizik invalidita, úraz, závažné nemoci a smrt,“ tvrdí ředitel Market Managementu Allianz pojišťovny Martin Podávka. Bez nadsázky tedy podle něho lze říci, že jde o návrat ke kořenům pojišťovnictví.

Od roku 2018 budou muset všechny pojišťovny klientům nabízet produkty bez investic. Allianz v tomto směru předběhla dobu, protože s Allianz ŽIVOT si lidé mohou svobodně vybírat už nyní.


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409                                                               
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru