Shape Created with Sketch. 241 170 000

Proč Allianz nenutí klienty předplácet pojistné na rok dopředu?

Praha, 3. dubna 2017; Zvyk je železná košile, a tak lidé v České republice platí pojištění svého auta nebo majetku nejčastěji ročně. Pojišťovnictví se stalo posledním Mohykánem na cestě změn. Vodu, plyn, energii, telefon, kabelovou televizi, rozhlasové a televizní poplatky, ale i různé úvěry, hypotéky, leasingy platíme měsíčně. Stejně jako penzijní či stavební spoření. A ve stejném rytmu, tedy jednou za měsíc, nám od zaměstnavatele přichází mzda. Allianz proto právě měsíční platbu považuje za zcela normální a nevidí důvod k tomu, aby všichni museli bez přirážky platit povinně pouze ročně.

„Před 100 lety musely pojišťovny kalkulovat platby ročně,“ vysvětluje ředitel Market Managementu Allianz pojišťovny Martin Podávka. „Neměly počítače, neznaly automatizovaný platební styk a tak vysoký počet platebních operací by za rok prostě nezvládly. V posledních letech se ale situace změnila. Finanční částky hlídají počítačové programy a není proto nejmenší důvod neumožnit měsíční platbu. Ani měsíční platba s přirážkami, oproti roční, nedává smysl. Za co by tedy měly ty přirážky být?,“ ptá se Podávka.


Možná namítnete, že důvodem je třeba vyšší rizikovost klientů s měsíční platbou. Pokud si někdo uzavírá pojištění kvůli tomu, aby mohl udělat pojistný podvod, pak bude chtít zaplatit na počátku co nejmenší částku. Proč ale trestat přirážkou všechny klienty, kteří chtějí platit měsíčně? Vyšším pojistným totiž pojišťovna tento problém nevyřeší, pouze tak přiznává, že slušní klienti doplácejí na podvody ostatních.


„Pokuty“ za měsíční platby s přibývajícím automatizovaným způsobem placení zmizí a naopak začnou přicházet slevy. Opakovaná úhrada z platební karty bude soupeřit s inkasem nebo českým specifikem SIPO. Možná ale jenom postačí dát pojišťovně souhlas, aby mohla dostávat peníze přímo z účtu banky.

Představa, že nás někdo nutil platit pojistné na celý rok dopředu, už za deset let bude vyvolávat jenom úsměv na tváři.

 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

224 405 409                                                               
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

224 405 359
731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

 

nahoru