Shape Created with Sketch. 241 170 000

U pojištění skel nemusí klienti Allianz řešit limity plnění

Praha 1. srpna 2017; Snad každému řidiči už někdy na předním skle přistál drobný či větší kamínek. Ne vždy po sobě zanechá taková kolize stopu a ve většině případů už dnes servisy dokáží malá poškození zacelit tak, že původní zásah pak ani nenajdete. Někdy ale sklo praskne a je nutné jej vyměnit. Prokázat zavinění od jiného řidiče je komplikované. Proto se pojištění skel stalo v posledních letech běžnou součástí balíčku autopojištění.

Přední sklo na nejběžnější Škodu Fabia stojí od necelých dvou tisíc až po několik tisíc korun. Cenu zvyšuje vytápěné nebo barevně tónované sklo. Dilema, jak správně zvolit výši pojištění, klientům Allianz odpadá. Limit pojistného plnění odpovídá obvyklé ceně vozidla těsně před případnou havárií.

„Praxe je taková, že každému řidiči při uzavírání havarijního pojištění doporučíme, aby si pojištění skel sjednal,“ říká Jana Pitáková z Allianz. Limit plnění pojistné události je pak spojený s jeho konkrétním vozidlem a případně sjednanou spoluúčastí. „Allianz tak uhradí celkové náklady na opravu či výměnu poškozeného skla, a to za předpokladu, že klient využije servisní síť Allianz pojišťovny,“ upřesňuje Jana Pitáková.

„V minulosti jsme se setkávali s tím, že majitel auta skutečnou cenu autoskla nedokázal přesně odhadnout, ale s naším novým autopojištěním tento problém odpadá,“ doplňuje Libor Beran z oddělení likvidace Allianz.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru