Shape Created with Sketch. 241 170 000

V americké Minnesotě se prolne fotbal s pojišťovnictvím. Právě tam bude stát první Allianz stadion v USA.

Mnichov/Praha 4. srpna 2017; Allianz získá další stadion. Už osmý na světě, ale první ve Spojených státech amerických. Tentokrát jej najdete na severu USA, v St. Paul ve státě Minnesota a pod názvem Allianz Field se stane domácím hřištěm pro fotbalový klub FC Minnesota United.

Půjde o moderní stavbu, navíc první minnesotský stadion, vybodovaný výhradně ze soukromých peněz a bez veřejné podpory. Jeho dokončení je plánované tak, aby na něm mohla proběhnout fotbalová liga v roce 2019. Plášť stadionu bude tvořit průsvitná laminátová síťovina s barevným diodovým osvětlením, které znají návštěvníci mnichovské Allianz Arény.

Nový minnesotský stadion poskytne zázemí pro 19.400 sedících diváků a celkově by měl pojmout 24.474 návštěvníků. Svými rozměry hřiště - šířkou 69 metrů a délkou 110 metrů – bude splňovat pravidla FIFA, takže na něm v následujících letech mohou probíhat i mezinárodní utkání.

Se jménem Allianz už se na stadionech můžete setkat v Mnichově, Sydney, Londýně, Nice,  Sao Paulu, Vídni a Turínu.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Mirek Mazáč
specialista komunikace
Allianz pojišťovna

731 696 405
mirek.mazac@allianz.cz

 

nahoru