Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz a UniCredit podepsaly dlouhodobou dohodu ve střední a východní Evropě

Mnichov/Praha, 5. června 2018; Skupina Allianz a společnost UniCredit podepsaly dlouhodobou dohodu o spolupráci ve střední a východní Evropě. Zahájena bude ve druhé polovině letošního roku. Výhradní partnerství s pojišťovnou Allianz poskytne klientům UniCredit přístup k životnímu i neživotnímu pojištěním nejenom v České republice, ale také v Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.

Partnerství kombinuje silnou bankovní franšízu UniCredit s odbornou znalostí pojišťovny Allianz. Klienti UniCredit budou mít snadný přístup k pojistkám od Allianz prostřednictvím rozsáhlé pobočkové sítě a digitálních platforem.

„Klienti UniCredit budou mít prospěch z našich rozsáhlých zkušeností v oblasti poptávky po životním, zdravotním, majetkovém a úrazovém pojištění ve střední a východní Evropě. Můžeme je tak chránit v klíčových okamžicích jejich života,“ vysvětluje regionální ředitel Allianz pro střední a východní Evropu Petros Papanikolaou a dodává: „UniCredit a Allianz sdílejí vizi pokračovat v růstu zemí střední a východní Evropy. Jsme rádi, že si společnost UniCredit vybrala Allianz za nejlepšího poskytovatele pojištění pro své klienty a toto partnerství považujeme za potvrzení naší úspěšné strategie ve střední a východní Evropě.“

„Tato spolupráce zvýší nabídku UniCredit tím, že poskytne celou škálu produktů životního a neživotního pojištění, stejně jako vynikající služby pro naše individuální a drobné podnikatele, kteří využijí nejen naší vedoucí pozice v regionu, ale i odbornosti pojišťovny Allianz,“ říká ředitel divize UniCredit ve střední a východní Evropě Carlo Vivaldi.

Střední a východní Evropa představuje významný rostoucí trh pro pojišťovnictví. Míra penetrace je výrazně nižší než v západní Evropě. Je předpoklad, že právě bankopojištění bude důležitým distribučním kanálem, který v nejbližších letech tuto mezeru zaplní


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Christian Kroos
Allianz SE

+49 89 3800 5043
Christian.kroos@allianz.com


Daniela Markovic
Allianz SE

+49 89 3800 2063
Daniela.markovic@allianz.com

nahoru