Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz bude po víkendové vichřici klientům platit kolem deseti milionů korun

Praha, 24. září 2018; Po víkendové vichřici už klienti oznámili Allianz přes 500 pojistných událostí a s dalšími stovkami se pojišťovně v následujících dnech zřejmě ještě ozvou. Za rozmary počasí jim zaplatí Allianz kolem 10 milionů korun. Tato částka ale nemusí být konečná.

Nejčastějšími škodami jsou zničené střechy, spadlé stromy, větve a střešní tašky, dopadající na projíždějící či zaparkovaná auta. Silný vítr také rozbíjel okna, ploty a devastoval okrasné keře na zahradách. I tentokrát se v soupisu poškozených předmětů objevilo několik zahradních trampolín.

Klientům doporučujeme v první řadě vše nafotit a poté ihned začít uklízet. Jde především o to, aby se jim škoda nezvyšovala. Mohou-li tedy odkrytou střechu alespoň provizorně přikrýt plachtou, nechť to udělají. Tyto záchranné práce pak budou součástí pojistného plnění. A souběžně s tím by měli co nejdříve oznámit pojistnou událost i našemu Klientskému centru na telefon 241 170 000.

První vlna telefonátů začala už dnes ráno a počet volajících nebo mailujících nepolevoval ani po celý den. Normálně zavolá během pondělí do Allianz kolem 1200 lidí. Jenom dnes dopoledne jich ale už byla tisícovka.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 
Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

603 196 363
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru