Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz se stala světovým partnerem olympijského pojištění

Praha/Mnichov, 18. září 2018; Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a pojišťovna Allianz uzavřely světové partnerství. Kromě dosavadní spolupráce s Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) tak od roku 2021 do roku 2028 Allianz pojistí národní olympijské výbory, olympijské týmy a sportovce po celém světě.

„Toto nové partnerství demonstruje globální sílu olympijského hnutí a jsme potěšeni, že dlouhodobě spolupracujeme právě s Allianz na podpoře sportu po celém světě. Allianz má silné sportovní dědictví a v souladu s olympijskou agendou 2020 sdílíme i stejné digitální ambice – spojit se s mladými lidmi po celém světě, abychom podpořili olympijské hodnoty a sílu sportu,“ říká prezident MOV Thomas Bach.

Vzájemná spolupráce zahrnuje zimní olympijské hry v Pekingu 2022, letní olympijské hry v Paříži 2024, zimní olympijské hry 2026 a letní olympijské hry 2028. Na trzích v Číně, ve Francii a ve Španělsku bude mít Allianz marketingová práva už od roku 2019, v rámci kterých odhalí potenciál společného partnerství v oblasti pojišťovnictví, komunikace i budování povědomí.

„Jsem vděčný, že se připojujeme k celosvětové komunitě sportovců a lidí nadšených pro sport a týmovou práci. Prostřednictvím digitálních komunikačních kanálů Mezinárodního olympijského výboru se můžeme spojit s více lidmi, než kdykoliv předtím a nabídnout jim tak naše odborné znalosti z oblasti pojišťovnictví. Věříme, že svět je lepším místem, když mají lidé odvahu oprostit se od rozdílů a táhnout za jeden tým, aby získali lepší výsledky jak pro sebe, tak i pro společnost, ve které žijí,“ říká CEO Allianz Oliver Bäte.

Partnerství zahrnuje jak stávající autopojištění, životní pojištění a pojištění majetku, tak i budoucí produkty a služby.


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru