Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz se ve světovém hodnocení umístila jako nejvíce udržitelná pojišťovna

Skupina Allianz dosáhla nejvyšší pozice v rámci všech hodnocených pojišťoven prestižního žebříčku Dow Jones Sustainability Index (DJSI). Byla oceněná jako nejlepší v oblasti strategie ochrany klimatu, v rozvoji lidského kapitálu, bezpečnosti informací, daňové strategie a finančního začleňování.

Allianz si dlouhodobě udržuje vedoucí pozici pro své integrované postupy v ekologii a společenské odpovědnosti. V DJSI získala 85 bodů ze 100 a navázala tak na svůj úspěch z loňského roku.

„S tímto výsledkem jsme velmi spokojeni. Ukazuje, že naše zaměření na ekologické, sociální i řídící kritéria jsou uznávány externími odborníky na udržitelnost,“ říká Günther Thallinger, člen představenstva Allianz SE a dodává: „Jako zodpovědný pojišťovatel, investor a zaměstnavatel přispíváme k pozitivnímu sociálnímu a ekonomickému rozvoji na všech trzích, ve kterých jsme přítomni.“

Allianz poskytuje 165 pojišťovacích a finančních produktů s ekologickými nebo sociálními výhodami, do obnovitelných zdrojů investovala více než 6 miliard eur (k 31. 12. 2017), oproti roku 2010 snížila uhlíkovou stopu o 17 % na zaměstnance, její zaměstnanci se sociálně angažují s přibližně 80 tisíci hodinami dobrovolné práce a na dobrou věc se přispělo více než 20 milionů eur.

Součástí DJSI  je skupina Allianz od roku 2000.


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru