Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Allianz v Čechách pojistila stavbu netradičního tankeru pro holandské kanály

Praha, 1. srpna 2018; V těchto dnech pluje z loděnic ve Lhotce nad Labem do Hamburku netradiční plavidlo. Jde o trup tankeru, kterému v uplynulých měsících kryla stavebně montážní rizika Allianz pojišťovna. Tehdy ještě nebyl lodí, ale pouhou „stavbou“. Plavidlo je unikátní tím, že má netradičně ploché dno. Nebude totiž jezdit s ropou po mořích, ale s minerálními oleji po holandských kanálech.

„Výroba takového trupu tankeru, jehož hodnota se pohybuje kolem 2,2 mil euro, je velmi složitá a tomu odpovídá i nutnost krýt jeho stavbu od začátku kvalitním pojištěním,“ tvrdí metodik podpory korporátního pojištění Allianz pojišťovny Ladislav Moravec. Celý trup tvoří kvalitní ocel, jejíž sváry podléhají pravidelným rentgenovým kontrolám. Vnitřní nádrže v trupu jsou zhotoveny ze speciální nerezové oceli. „Už v době, kdy loď vznikala, je mohli svařovat pouze specialisté s vysokou kvalifikací, přičemž proces sváření navíc probíhal v tzv. ochranné atmosféře,“ dodává Moravec.

Pojištění montáže trupu je disciplína, se kterou se Allianz častější setkává v posledních dvou letech. Kryje rizika nejenom v době samotné montáže, ale i při přesouvání lodi na vodu. Toho, co se může stát, není málo, jenom namátkou – jde o klasická živelní rizika jako je povodeň nebo požár, pád z montážní podpůrné konstrukce, poškození konstrukce trupu v důsledku špatného svařování, poškození trupu při spouštění lodi z podpěr do vody apod.


Rozměry plavidla jsou 122 metrů a 15,5 metrů. Bez zátěže má ponor pouhý 1,5 metru, ale bude-li loď naložena minerálními oleji až po okraj, může se ponořit až do sedmi metrů.

 
Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace kdykoliv kontaktujte:


Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna
'
605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru