Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Jízdu na banánu i vodních lyžích kryje standardní pojištění, do 40 metrů už se ale potápějte s připojištěním

Praha, 9. srpna 2018; Více než 150 různých sportů má Allianz k dispozici ve své základní nabídce cestovního pojištění. Pokud se tak klienti rozhodnou vycestovat do zahraničí a chtějí se zchladit například vodním lyžováním, surfováním, šnorchlováním nebo i jízdou na banánu, mohou si vodních radovánek užívat bez výčitek svědomí. Do konce srpna navíc Allianz poskytuje na pojistku 20% slevu.

Při koupání dochází nejčastěji k poranění dolních končetin, například zavaděním o korály nebo šlápnutím na mořského ježka. Nehody se nevyhýbají ani jízdám na tobogánu, kdy jde o řezné rány a odřeniny, fraktury dolních a horních končetin či zranění zad a hlavy. Při jízdě na vodním banánu klienti také hlásí poranění končetin způsobené rychlou jízdou, ale i otřesy mozku. U potápění řada turistů doplatí na tzv. kesonovou nemoc způsobenou změnou tlaku.

„Všechny výše uvedené sporty mohou vést jak k malým úrazům, u kterých je zapotřebí jen ambulantní ošetření, jehož cena se pohybuje do tisíce euro, tak i úrazům, vyžadujícím několikadenní hospitalizaci, zahrnující komplexní vyšetření a případně i zajištění repatriace zpět do ČR,“ říká Jakub Fiala, vedoucí medické asistence Allianz Assistance.

Některé adrenalinové aktivity je samozřejmě možné připojistit, ale je důležité to uvést už při sjednávání pojistky. Jde například o jachting nebo potápění s použitím dýchacího přístroje do míst s hloubkou do 40 metrů, kdy je klient držitelem potřebného certifikátu. Vedle toho ale existují aktivity, které jsou naopak zcela nepojistitelné. Například jeskynní potápění, paragliding a závěsné létání nebo potápění se žraloky.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 
Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru