Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Letní požáry? Meziročně narostly o třetinu, varuje Allianz

Praha, 26. července 2018; Allianz pojišťovna evidovala během loňského léta 106 požárů v celkové hodnotě téměř 100 milionů korun. Oproti červenci a srpnu 2016, kdy klienti nahlásili 74 případů, tak vzrostl jejich počet téměř o jednu třetinu.

„Příčiny i rizika vzniku požárů se v průběhu roku mění. V létě klienti často podceňují sucho, rozdělají otevřený oheň v blízkosti polí či lesů, zafouká vítr a požár je na světě. V průběhu zimních měsíců zase doplácejí na neudržované komíny,“ říká metodik Allianz pojišťovny Josef Šrut.

Čím dál častěji se pracovníci likvidace Allianz setkávají s nedbalostí při předcházení těchto škod. Příkladem je umisťování hořlavých materiálů v blízkosti komínových těles, neodborná manipulace s hořlavinami, nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm a svíčkami či nerespektování zákazu rozdělávání ohně v období sucha.

Ve starších domech klienti mají elektroinstalaci za hranicí životnosti, nebo na nové majitele zánovních domů čeká „hořlavé“ překvapení, kdy dřevěné trámy procházejí komínovým tělesem. Také komíny a kotle ústředního topení jsou před nahlášenou škodou obvykle ve špatném technickém stavu.

Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru