Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Motoristé nedávají při řízení pozor, potvrzují statistiky Allianz

Praha, 29. května 2018; Nezvládnutí řízení vozidla, nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení jsou nejběžnější příčiny dopravních nehod v Česku. Ukazují to statistiky pojišťovny Allianz, které evidují největší počet škod v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji. K nehodám s úmrtím pak nejvíce dochází v Moravskoslezském kraji.

Pojišťovna Allianz nejčastěji vyplácí pojistné plnění motoristům za drobné nehody, které nepramení z agresivní jízdy, ale z nepozornosti a z toho, že se zkrátka někteří řidiči pohybují na silnicích více než ostatní. Tomu Allianz podřídila i autopojištění, které se platí podle toho, kolik kilometrů řidiči během roku najedou.

„Z našeho modelu je jasně vidět, že zohledníme-li bonus, věk a ujeté kilometry, dokážeme zacílit na nejméně rizikovou skupinu řidičů a můžeme jim nabídnout nejlevnější pojistky na trhu, aniž bychom je museli dotovat a vznikaly nám ztráty. Zjednodušeně řečeno, rozhoduje hlavně to, jak řidič jezdí a kolik toho dané vozidlo najede,“ říká metodik pojištění majetku a vozidel Allianz pojišťovny Josef Šrut.

Údaje pojišťovny Allianz také dokládají, že až dvě třetiny nehod zaviní vozidla, jejichž vlastníkem je právnická osoba. U závažných nehod s úmrtím je tento poměr ještě vyšší a blíží se až ke třem čtvrtinám.

Kde se nejvíce bourá ve Vašem kraji, zjistíte na https://www.allianz.cz/automapa.


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH
a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru