Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Od soboty trápí klienty Allianz nejvíce bouřky, od loňska ale vichřice. Stoupají i škody z přívalových dešťů a krupobití

Praha, 12. června 2018; Od soboty už eviduje Allianz několik set „bouřkových škod“, za které bude vyplácet svým klientům mnoho miliónů korun. Mezi poškozenými nejsou pouze majitelé domů, ale také motoristé. Přívalové deště a kroupy mají na mnoha místech za následek vytopené sklepy, zničené střechy, skleníky, kryty bazénů, ale i rozbitá okenní skla. Majitelé automobilů zase po včerejším silném krupobití řeší zničená skla a plechy. Zvýšil se také počet dopravních nehod kvůli tzv. aquaplaningu.

Polovinu úterních telefonátů do našeho Klientského centra tvořila hlášení motoristů, kteří mají po včerejší noci auta jako po neštovicích. V případě klasického krupobití jim zpravidla pomůže tzv. metoda PDR. Za touto zkratkou se ukrývá mechanická oprava promáčklin a důlků, prováděná s využitím speciálních nástrojů a postupů přímo na vozidle, tedy bez nutnosti následného lakování. V některých oblastech však byly večerní a noční kroupy příliš velké (viz foto) a v takovém případě to jinak, než s novými náhradními díly, nepůjde.

Zatímco v roce 2016 sužovalo klienty Allianz pojišťovny zejména krupobití, minulý rok byl ve znamení vichřic, které si první místo v počtu škod drží i letos. Allianz zaznamenala za prvních pět měsíců roku 2018 celkem 3159 živelných škod, v rámci nichž je 774 evidováno právě v důsledku vichřice. Nejvíce jich pak pochází z Děčínska.

„Ačkoliv v počtu nahlášených škod vévodí vichřice, díky posledním týdnům stouply škody spojené s přívalovými dešti a krupobitím. Uvidíme však, co přinese druhé pololetí, zda bude tento trend pokračovat nebo nás příroda vyzkouší i v jiných oblastech,“ říká analytička Allianz pojišťovny Zuzana Daněčková.

Loňská vichřice napáchala škody v hodnotě necelých 180 milionů korun, letošní rok se prozatím vyšplhal na téměř 9 milionů. Vysokým částkám pojistného plnění vévodí i kroupy, které za uplynulý rok způsobily škody přes 130 milionů korun, a od ledna letošního roku nahlásili klienti škody za necelé 4 miliony.

„Finanční škody spojené s bouřkami a přívalovými dešti posledních týdnů zatím nelze vyčíslit, jelikož klienti následky stále dohlašují a teprve za pár týdnů uvidíme, jaký to mělo dopad na celkový objem vyplaceného plnění,“ doplňuje Daněčková.

V souvislosti s vichřicí nahlásili klienti v roce 2016 1008 škod, o rok později už to bylo více než 8 tisíc škod, pro letošní rok pak necelých 800. V meziročním srovnání mělo krupobití naopak sestupnou tendenci - v roce 2016 postihlo celkem 2989 klientů, rok 2017 eviduje 1771 událostí a prvních pět měsíců roku 2018 téměř 500.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru