Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Pátku 13. se bát nemusíte. Podle Allianz jsou na silnicích nejrizikovější pondělky

Praha, 11. dubna 2018; Blíží se pátek 13., první v tomto roce. Obava z tohoto data souvisí s fobií z čísla 13. Podle letitých statistik Allianz pojišťovny se ale klienti bát nemusejí. V pátek 13. se naopak stává méně pojistných událostí, než v jiné dny.

„V žádném segmentu pojištění neevidujeme více škod v souvislosti s pátkem 13. Mírně zvýšené riziko se vyskytuje pouze v dopravě, což však není způsobeno datem, ale tím, že je pátek posledním dnem v týdnu a lidé vyrážejí na víkend pryč. Typický páteční dopravní ruch je hektičtější, a tudíž i více rizikový,“ tvrdí analytička Allianz pojišťovny Zuzana Daněčková.

Z hlediska lokality je pro klienty autopojištění Allianz v pátek 13. nejrizikovějším okresem Praha 4. Nebezpečnými pátečními regiony jsou i ostatní velkoměsta – Brno-město, Ostrava-město nebo České Budějovice.

Několikaleté statistiky Allianz pojišťovny však dokládají, že nejvíce dopravních škod se stává v pondělí. Jenom od ledna letošního roku se v pondělí přihodilo průměrně o 3 % více škod, než tomu bylo právě v pátek. Nejbezpečnější jsou pak z hlediska statistik víkendy.

V hlášeních pojistných událostí se najdou i úsměvné příhody. V pátek 13. odjel klient z Prahy 10 na víkend na chatu na Kutnohorsku. Těsně před odbočkou do chatové osady mu vběhla pod kola jeho vozidla černá kočka. Ani ne z pověrčivosti, ale protože ji nechtěl přejet, strhl řízení a narazil pravým blatníkem do sloupu elektrického vedení. Kočka utekla a na autě vznikla škoda za 20 tisíc korun. Když svoji škodu nahlašoval a řekl datum, uvědomil si, že byl pátek 13. Za nešťastný den jej ale ani díky datu, nebo černé kočce nepovažuje. Klient se dokonce operátorce svěřil, že všechno zlé je pro něco dobré a teď nebude mít alespoň kapotu od krup.

Kudy nejezdit nejen v pátek 13.? Podívejte se na www.allianz.cz/automapa


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

603 196 363
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru