Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Povinné ručení podle ujetých kilometrů má už přes 200 tisíc motoristů a zájem o ně stoupá

Praha, 28. srpna 2018; Více než 200 tisíc motoristů už si za necelé dva roky vyzkoušelo možnost platit povinné ručení podle ujetých kilometrů a každý měsíc přicházejí další. Tento ukazatel nehlídá telematická jednotka, ale sami majitelé vozidel, kterým stačí jednou za rok poslat do pojišťovny fotografii tachometru. Úspěšnost dokládání těchto snímků dosahuje 97 procent. S mobilní aplikací Allianz CZ navíc klienti zvládnou jejich pořízení a odeslání do 30 sekund. Allianz jim však bez problémů uzná i to, když do pojišťovny pošlou třeba obyčejný dopis s klasickou fotografií.

Zhruba 60 procent českých motoristů najezdí do 15 tisíc kilometrů ročně a právě ti s povinným ručením, počítaným podle kilometrů a nikoliv paušálně, ušetří. Parametr o počtu najetých kilometrů je pro Allianz zcela klíčovou hodnotou, která spravedlivě ovlivňuje cenu povinného ručení. Daleko více než věk, bydliště motoristy nebo údaje o jeho voze. Ti, kteří netráví za volantem tolik času, tak zaplatí méně peněz.


Nejnižší tarifní pásmo pro povinné ručení, ale i havarijní pojištění, začíná už na pěti tisíc kilometrech a stoupá až do hodnoty 25 tisíc. Zde horní hranice končí a pojišťovna již nerozlišuje, zda motorista najede 26 nebo třeba 60 tisíc kilometrů za rok.

Už dva roky je tak autopojištění v Allianz postavené na důvěře ke klientovi. Motorista při sjednání pojistky nahlásí počáteční stav tachometru a počet kilometrů, který najezdí za celý rok. Podle toho se pak dostane do příslušného cenového pásma. Na konci pojistného období, tedy po roce, pošle pojišťovně aktuální fotku tachometru, což je informace o skutečně najetých kilometrech a dojde k vyúčtování. Žádnou přirážku za podstřelení nebo překročení zapsaného nájezdu Allianz nemá.

 

Allianz pojišťovna, a. s.,je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru