Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Stamilionové požáry? Narůstají škody v oblasti průmyslu, varuje Allianz

Praha, 6. listopadu 2018; Podle statistiky pojišťovny Allianz narůstají případy z pojištění provozní odpovědnosti a vad výrobků, škody způsobené statutárními orgány, ale zvyšuje se i počet pojistných událostí z pojištění technických rizik stavebního a montážního pojištění. Ačkoliv průměrná výše pojistného plnění dosahuje hodnoty 49 tisíc korun, Allianz zaznamenává i stamilionové částky.

“Kromě kalamitních škod z přírodních živlů pro majetkové pojištění, jakými jsou vichřice nebo atmosférické srážky, jsou častějším „trendovým“ majetkovým rizikem škody vzniklé z důvodu úniku vody z vodovodního zařízení. Pojistné události v důsledku požáru nejsou sice tak časté, ale když už se stanou, jde o významné škody co do výše, tak i rozsahu,” vysvětluje Petr Bartoš z oddělení likvidace pojistných událostí Allianz.

Za loňský a letošní rok eviduje Allianz v oblasti průmyslu například škodu v hodnotě 100 milionů korun v pojištění managementu společnosti, požár za více než 125 milionů korun, výbuch následovaný požárem za 40 milionů korun či odpovědnostní škodu za 80 milionů korun.

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 

Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru