Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Útok nosorožce, horečka Dengue a obří vlna. Jak je to s repatriací zraněných a nemocných turistů?

Praha, 14. srpen 2018; Pojišťovna Allianz každoročně zprostředkovává a proplácí repatriaci ze zahraničí několika desítkám klientů. Jenom letecky se takto v roce 2016 vrátili do vlasti dva turisté, loni jich bylo osm a letos zatím jeden. V průměru se tyto náklady pohybují od desítek do stovek tisíc korun.

Náklady na převoz ze zahraničí se liší podle toho, zda jde o repatriaci leteckou či pozemní, zda s klientem cestuje sestra nebo musí být přítomen i lékař a jestli je potřeba vyhradit v letadle pouze jedno sedadlo či více prostoru, jako je tomu například u poranění páteře.

Repatriací skončily například tyto případy:

Klienta na procházce v rezervaci v Jižní Africe srazil útočící nosorožec, který mu rozdrtil levé rameno. Turistu okamžitě převezli do nejbližší nemocnice, ale vzhledem k tomu, že nebyla specializovaná na tento typ úrazu byl následně přepraven zase do jiné. Napadený měl původně podstoupit operaci, při dalších vyšetřeních však lékaři řekli, že je možné ji odložit, a proto tento lékařský zákrok absolvoval až v ČR, kam odletěl komerční leteckou linkou v business třídě. Jenom náklady na letenky se vyšplhaly na 70 tisíc korun.

Muže v Thajsku zase sejmula vlna v moři a skončil se zlomeninou hrudního obratle. Jelikož ale nemocnice na ostrově Ko Samui nebyla dostatečně vybavená k nutné operaci, došlo k leteckému převozu do Bangkoku. O den později zajistila asistenční služba cestu rodinného příslušníka z ČR, jenž vyzvedl malého syna, se kterým byl klient na dovolené a odvezl ho zpět domů. Za týden odletěla z Prahy zdravotnická eskorta a převezla zraněného do Česka.

Turistu odvezli do nemocnice s diagnózou horečky Dengue. Z důvodu hospitalizace klient zmeškal plánovaný let do Prahy. Asistenční služba zajistila návrat komerční leteckou dopravou a zahraniční pobočka obstarala garanci za hospitalizaci ve výši 57 tisíc korun. Náklady za repatriaci přesáhly 20 tisíc korun.

Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

 
Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru