Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Vánoce pod palmami? Podle Allianz mohou mít pro kojence nepříjemné následky

Praha, 4. prosince 2018; Chladné počasí každoročně vybízí zimomřivce k útěku do teplých krajin. A stále častěji vyjíždějí za exotickými Vánoci i rodiny s novorozenci. Ti však hůře snáší změnu prostředí, klimatu a samozřejmě i tropické nemoci, které se v dané oblasti vyskytují. Za poslední dva roky eviduje asistenční služba od Allianz 61 případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku.

„I vzhledem k destinacím řešíme různá virová onemocnění, záněty středního ucha nebo nosohltanu, gastroenterologické potíže, dermatitidy, či různá poranění po pádu,” říká vedoucí medické asistence Allianz Assistance Jakub Fiala.

Na asistenci od Allianz se z Turecka např. obrátili rodiče kojence, kterého postihla dvouminutová zástava dýchání bez zjištěné příčiny. Jeho zdravotní stav si vyžádal dvoudenní hospitalizaci a náklady na ošetření a pobyt v nemocnici pak přesáhly 30 tisíc korun.

Nejčastěji Allianz Assistance zasahuje u nemocných či zraněných novorozenců v Řecku, Turecku a Itálii. V seznamu případů se však vyskytují i exotické země jako Dominikánská republika, Mauricius, Thajsko či Vietnam. 

Allianz pojišťovna, a. s., je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.


Pro další informace kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz


Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

721 608 464
katerina.ikrathova@allianz.cz

 

nahoru