Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Video chat s lékařem? Asistence od Allianz je nyní i online

Praha, 6. března 2018; Novinkou v asistenčních službách Allianz pojišťovny je od letošního roku video chat s lékařem. Přes svůj mobilní telefon nebo počítač mohou klienti na speciálním webu diskutovat s lékařem, kterého zároveň uvidí i na obrazovce.

Největší výhodou video chatu s lékařem je vizuální kontakt, který lidem dodá větší klid a jistotu. Díky tomu se spojení s lékařem ještě více přiblíží jeho osobní návštěvě. Nový video chat je k dispozici 24 hodin denně na webové adrese www.medickaasistence.cz


„Vrcholící zimní sezóna s sebou přináší i časté úrazy na lyžích. Nejčastěji jde o úrazy horních a dolních končetin, které v řadě případů vyžadují okamžitý chirurgický zásah. K většině těchto případů navíc dochází v oblíbených zimních střediscích v Rakousku, Itálii, Francii či Švýcarsku,“ říká vedoucí cestovního pojištění Allianz pojišťovny Jana Slavíková.


Pokud jde o úraz způsobený na sjezdovce, většinou na místě zasahuje horská služba, která pomocí skútru nebo vrtulníku zajistí převoz do zdravotnického zařízení. A cena takového zásahu se vyšplhá na 4 až 5 tisíc EUR. Náklady na okamžitou ortopedickou operaci se pohybují v rozmezí 5 – 12 tisíc EUR v závislosti na typu operace a zdravotnickém zařízení.


Ve většině případů nejsou klienti po operacích schopni využít plánovaného návratu, a tak jim převoz zpátky do ČR také zařídí asistenční služba Allianz. Průměrné náklady se liší v závislosti na vzdálenost, pohybují se však kolem jednoho tisíce EUR. 


Allianz pojišťovna, a. s.,
je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s., je jediným akcionářem Allianz penzijní společnosti, a. s. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

  

Pro další informace, prosím, kdykoliv kontaktujte:

Václav Bálek
tiskový mluvčí
Allianz pojišťovna

605 203 447
vaclav.balek@allianz.cz

Kateřina Ikráthová
specialistka komunikace
Allianz pojišťovna

603 196 363
katerina.ikrathova@allianz.cz

nahoru