Shape Created with Sketch. 241 170 000
ENG

Rok 2019

 • Perličky z Komunikačního střediska Allianz aneb co všechno nám taky letos klienti oznámili…

  Praha, 17. prosince 2019; Během celého letošního roku nám klienti hlásili pojistné události a u toho popisovali, co se stalo, jak se to seběhlo a proč ke škodě nakonec došlo. Některé perličky z našeho Komunikačního střediska Vám teď nabízíme.

 • Nebezpečný stromek i lyžař? Pět věcí, na které si dát před Vánoci pozor.

  Praha, 11. prosince 2019; Cokoliv se může stát, stane se. To dokazují nejen zkušenosti klientů Allianz pojišťovny, ale i zákon schválnosti. A ten platí především tehdy, kdy se to vůbec nehodí. Na co si tedy dát před vánočními svátky pozor, aby byly opravdu šťastné a veselé?

 • V Allianz mají motoristé u havarijního pojištění neustálý přehled o vyřizování své škody. Nový Průvodce nikdy nespí a nesvětí ani víkendy.

  Praha, 3. prosince 2019; Allianz spustila novinku pro motoristy, kteří se na ní obraceli v souvislosti s vyřizováním pojistných události z havarijního pojištění. Nyní mohou všechny kroky, související s náhradou škody, sledovat v reálném čase. Umožňuje jim to nový Průvodce sledováním stavu škody, který je dostupný na jakémkoliv zařízení a operačním systému 24 hodin 7 dnů v týdnu.

 • Motýlek pro život pomohl kardiakům a překonal světový rekord

  Praha, 28. listopadu 2019; Allianz pojišťovna byla partnerem druhého ročníku charitativní akce s názvem Motýlek pro život, kterou pořádal Czech Bow Tie Club. Pod oficiální záštitou rektora ČVUT se jí zúčastnily VIP osobnosti z řad kultury, akademické obce i podnikatelského prostředí, které se sešly, aby přispěly na dobrou věc.

 • Sklenička vína za sto tisíc? Allianz alkohol v krvi řidičů netoleruje.

  Praha, 19. listopadu 2019; Blíží se období Adventu, vánočních večírků a setkání s přáteli i rodinou. Málokdo si ale poté, co si u večeře „přiťukne“ jednou skleničkou a následně usedne za volant, uvědomí, že mu za to v zemi s „nulovou tolerancí“ hrozí nejen vážný postih od policie, ale že se mu tento čin může i hodně prodražit. Allianz pojišťovna jenom za letošní rok vymáhala zpět pojistné plnění v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu ve 192 případech v celkové částce téměř 26 milionů korun.

 • Ušetřil za benzín, ale přišel o auto i garáž. Neuvěřitelné příběhy a argumenty, se kterými se klienti obracejí na Allianz

  Praha, 12. listopadu 2019; Allianz každoročně vyřizuje stovky tisíc pojistných událostí a od svých klientů dostává obrovské množství informací a podkladů. Naprostá většina je věcná a faktografická. Některé jsou ale neuvěřitelné. Týkají se jak pojištění majetkového, tak i životního.

 • Za letošních devět měsíců už Allianz odhalila podvody v objemu více než čtvrt miliardy korun

  Praha, 5. listopadu 2019; Detektivové Allianz pojišťovny odhalili od ledna do září pojistné podvody za více než 256 milionů korun. Letos ve stejném období sice vyšetřovali o 251 případů méně, ale finanční skóre se jim zvýšilo o 20 milionů korun. Nejhůře dopadla Praha, střední Čechy a Moravskoslezský kraj. Nejlépe pak Vysočina, společně s Libereckým a Karlovarským krajem. Skokany roku jsou střední Čechy a Ústecký kraj, každý ale opačným směrem.

 • Allianz získala v soutěži Nejlepší pojišťovna počtvrté v řadě zlato mezi inovátory. Celkově už jich má sedm.

  Praha, 30. října 2019; V soutěži Nejlepší pojišťovna roku 2019 dnes získala první místo v kategorii Pojišťovací inovátor Allianz pojišťovna za novou komunikační platformu Allianz NaDotek, která umožňuje sdílení obrazovky s klientem. V jedenáctileté historii této soutěže už zvítězila posedmé a stala se tak bezkonkurenčně nejvíce inovativní pojišťovnou poslední dekády. Pojišťovacího inovátora navíc získala počtvrté v řadě. Současně si odnesla i bronzovou medaili v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna roku 2019.

 • Kojenci v exotice? Neriskujte se zdravím, varuje Allianz

  Praha, 29. října 2019; Že déšť, mlha a pochmurné počasí volají po vysněné dovolené pod palmami? Allianz každoročně eviduje s příchodem podzimu 35% nárůst úrazů a onemocnění, ke kterým dojde právě v exotických destinacích. A výjimkou mezi pacienty bohužel nejsou ani kojenci, u kterých rodiče leckdy podcení změnu prostředí, klimatu a stravy.

 • Dušičky, nebo změna času? Allianz ví, kdy je to na silnicích bezpečnější

  Praha, 23. října 2019; Přelom října a listopadu s sebou přináší nejen zbarvené listí, ale i zhuštěný provoz na silnicích a roztěkané řidiče za volantem. Zatímco poslední říjnový víkend se lidé vypořádávají s přechodem letního času na zimní, o pár dní později zase vyrážejí na hřbitovy uctít památku zesnulých. A jenom za loňský rok došlo v těchto dnech k 1324 nehodám za více než 52 milionů korun.

 • Hodnota značky Allianz vzrostla o 12 procent, společnost je světovou jedničkou mezi pojišťovnami

  Mnichov/Praha, 22. října 2019; Allianz se stala nejhodnotnější pojišťovnou podle žebříčku 2019 Interbrand Global Brand Rankings pro rok 2019. Hodnota této značky, kterou v České republice reprezentuje Allianz pojišťovna, se zvýšila z 10,8 mld. USD v roce 2018 na 12,1 mld. USD. Od roku 2018 Allianz v žebříčku nejcennějších globálních značek postoupila o šest míst a obsadila aktuální 43. místo.

 • Allianz má nejlepšího mluvčího roku 2019 v České republice

  Praha, 18. října 2019; Senior manažer interní a externí komunikace Allianz pojišťovny Václav Bálek získal první místo v soutěži Mluvčí roku a stal se Nejlepším mluvčí soukromého sektoru v České republice.

 • Kolize se zvěří stojí desítky milionů. Nejvíce se s nimi potýkají ve středních a jižních Čechách a na Plzeňsku.

  Praha, 15. října 2019; Ačkoliv škody na vozidlech eviduje Allianz pojišťovna především po bouračkách z nepozornosti, řádění zlodějů či přírodních živlech, každý rok klienti nahlásí i přes dva tisíce střetů se zvěří. Nejčastěji k nim dochází ve Středočeském, Jihočeském a Plzeňském kraji.

 • Kroupy nebo vichřice? Letošní živly za sebou nechávají škody za půl miliardy.

  Praha, 7. října 2019; Allianz pojišťovna zaplatí každoročně svým klientům stovky milionů korun za živly, které zasáhnou jejich domy, auta a podniky. Celkově v letošním roce poškodily zatím přes 13 tisíc klientů, jejichž škoda se vyšplhala na 538 milionů korun. Nejčastější příčinou těchto pojistných událostí letošního roku byly vichřice a kroupy, které mají více než 65% podíl na letošních kalamitách. Začalo to Eberhardem, který odnesl nebo poničil nejednu střechu či vozidlo a pokračovalo řadou lokálních bouřek, které doprovázelo silné krupobití.

 • Allianz už po Mortimerovi eviduje první stovku škod, jejich počet bude zřejmě ještě stoupat

  Praha, 1. října 2019; Počet volajících klientů Allianz se od rána zvýšil zhruba o osm procent a lidé nám zatím oznámili první stovku škod v řádu několika milionů korun. Další případy budeme vyřizovat tak, jak k nám budou přicházet v dalších dnech. Rozhodně však nepůjde o stejně velký počet pojistných událostí, jaký pojišťovna vyřizovala po předloňském orkánu Hewart a zřejmě ve statistice nepřekoná ani loňskou vichřici Fabienne. Během úterního dopoledne se na Allianz lidé obraceli hlavně kvůli zničenému zahradnímu nábytku, trampolínám a poškozeným střešním krytinám. Ozvalo se také už několik motoristů, kterým jejich vozidlo poškodily spadlé větve.

 • Kde se za poslední tři roky stalo nejvíce nehod? Automapa Allianz poradí, kudy raději nejezdit.

  Praha, 25. září 2019; Již devátý rok v řadě vydává Allianz přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích. Upozorňuje na místa s nejvyšší nehodovostí za poslední tři roky a motoristům radí, kterým silnicím je lepší se raději vyhnout. Podrobnou analýzou policejních statistik přispívá Allianz pojišťovna k prevenci silničních nehod.

 • Bohatství domácností poprvé od finanční krize pokleslo. ČR jde proti trendu, uvádí Allianz

  Mnichov/Praha, 19. září 2019; Celkové bohatství domácností loni celosvětově pokleslo, a to jak ve vyspělých, tak v rozvojových zemích. Zmenšilo se o 0.1 %. Jde o znepokojivý trend, který se České republice pro loňský rok vyhnul. Češi zůstávají nejbohatší ze zemí bývalého východního bloku, jsou v průměru dvaapůlkrát bohatší než sousední Slováci. V žebříčku si oproti loňsku polepšili.

 • Allianz zrychlila likvidaci škod u automobilů. Krycí dopisy jako první v zemi generuje také automaticky.

  Praha, 17. září 2019; Po automatické likvidaci pojistných událostí čelních skel začala Allianz jako první pojišťovna v zemi vyřizovat automaticky i plechové škody na motorových vozidlech. Umožňuje jí to nová verze platformy CebiCom, vytvořená ve spolupráci se společností Cebia. Výsledkem je rychlejší předání opraveného auta zpět klientovi.

 • Pojistné podvody? Lidé je zkouší i ze svých dovolených

  Praha, 10. září 2019; V průměru 260 klientů Allianz pojišťovny nahlásí měsíčně pojistnou událost ze své dovolené a přes letní prázdniny je takových případů dokonce i třikrát tolik. Ačkoliv vyjde denní cestovní pojištění po Evropě v průměru na sto třicet korun, pojistné podvody se nevyhýbají ani tomuto produktu, a tak se i Allianz setkává každoročně s případy, kdy se turisté, kterým vznikla škoda, snaží získat pojistné plnění neoprávněně.

 • Zapomeňte na léto. K úrazům dětí dochází nejčastěji v září, říká Allianz

  Praha, 3. září 2019; Klidný návrat dětí do školy? Statistiky Allianz pojišťovny mluví jinak. Právě v září eviduje Allianz zvýšený počet nahlášených dětských úrazů. Dokonce vyšší, než během letních prázdnin. Druhým vrcholem po září je pak únor a březen, do něhož se promítají úrazy ze zimních sportů. Naopak z pohledu četnosti zranění je nejklidnějším prosinec. Ročně likvidátoři Allianz zaznamenají v průměru 8000 dětských úrazů a jejich počet má v posledních letech bohužel stoupající tendenci. A více než polovina těchto úrazů se stane mimo domov.

 • Jak bude vypadat svět v roce 2040? Allianz se zeptala futurologa Raye Hammonda

  Praha/Mnichov, 27. srpna 2019; Uznávaný britský futurolog vypracoval s podporou společnosti Allianz Partners studii odhalující 7 trendů, které zásadně ovlivní lidstvo v příštích dvou dekádách. Ray Hammond má ve svém oboru téměř 40 let zkušeností, je autorem 14 knih a přednáší pro mnoho vlád, univerzit i korporací. Allianz se na něj obrátila s dotazy, na základě nichž vznikla jeho nová studie Svět v roce 2040.

 • Jak sportovat a přitom nezbankrotovat? Běžce chrání nové pojištění majetku od Allianz

  Praha, 20. srpna 2019; Dovolené jsou stále v plném proudu a mnoho lidí se na poslední chvíli snaží zlepšit svůj životní styl a shodit nějaké to kilo. Třeba ještě do plavek. Rychle vytáhnout z botníků tenisky, vyběhnout a zdolat pár kilometrů… Ne každý se už ale poctivě před vstupem do vozovky rozhlédne. Kromě vážných zranění pak chodcům a běžcům hrozí i nemalé odškodnění pro posádku vozidla. Před bankrotem je však může zachránit už základní balíček majetkového pojištění MůjDomov od Allianz.

 • Platit autopojištění úměrně najetým kilometrům? U Allianz realita.

  Praha, 13. srpna 2019; Jezdím málo, platím málo. Tímto heslem se řídí již 365 tisíc klientů Allianz, kteří upřednostňují férové autopojištění podle ujetých kilometrů. Nízká sazba přitom předpokládá pouhé nahlášení stavu tachometru.

 • Lidé se povodní bojí, až když nastanou. A do těch dalších jim pak většinou zase otrne.

  Praha, 6. srpna 2019; Před 17 lety postihly Českou republiku jedny z největších povodní. Společně s velkou vodou na Moravě v roce 1997 patřily k nejtěžším přírodním katastrofám moderní české historie. V obou případech šlo jak o zatěžkávací zkoušku českého pojišťovnictví, tak i edukativní lekci pro majitele domů, kteří přestali vytěsňovat z hlavy myšlenky právě na tohle pojištění. Po záplavách v roce 1997 pojišťovny v ČR zaplatily 9,7 miliardy korun. O pět let později už skoro 35 miliard korun. Jenom Allianz například uhradila svým klientům ve střední Evropě 710 milionů Euro, což tehdy představovalo více než 18 miliard korun. V České republice šlo o více než 3,3 miliardy korun.

 • Pojišťovnictví v roce 2029: Výhled a příležitosti podle Allianz

  Praha/Mnichov, 31. července 2019; Pojišťovnictví, jak ho známe, se brzy otřese v základech. V nové zprávě Allianz Insurance Report 2018 to tvrdí experti jedné z největších pojišťoven na světě. Pojišťovnictví v roce 2029 se podle nich bude primárně zaměřovat spíše na prevenci rizik než na jejich kompenzaci a kdo nebude inovovat, příští dekádu nepřečká. Za vším hledejte nové technologie. Jak jinak.

 • Léto ve znamení pohybu? Cestovko od Allianz kryje přes 150 sportů

  Praha, 23. července 2019; Šnorchlování v Chorvatsku, surfování na Srí Lance nebo ferraty v Alpách. Ať už máte na léto jakékoliv plány v zahraničí, Allianz ve své základní nabídce cestovního pojištění kryje více než 150 různých sportů. A do konce září navíc poskytuje na sjednání pojistky 20% slevu.

 • Stamilionové kroupy. Allianz bilancuje škody ze začátku července.

  Praha, 16. července 2019; Dva týdny po bouřkách spojených s krupobitím eviduje Allianz 2400 škod v celkové hodnotě 120 milionů korun. 60 procent nahlášených pojistných událostí z privátního majetku a autopojištění pochází z Olomouckého kraje. 30 procent si mezi sebou dělí kraj Středočeský a Jihočeský.

 • Co mají společného James Bond, Petronas Towers a závody dronů?

  Praha, 11. července 2019; Od roku 1890 se Allianz stará o zajištění bezpečného života pro své klienty a dává jim odvahu pro jejich životní cíle. Zároveň se ale značka Allianz pojí i s gigantickými stavbami, filmovým průmyslem, výzkumem vesmíru nebo nejmodernějšími technologiemi. V čem přesně? Podívejte se na zajímavá fakta a čísla ze světa pojišťovnictví.

 • Pojistka na blbost i na srážku. Pojištění majetku od Allianz kryje kolize cyklistů.

  Praha, 9. července 2019; Rtuť teploměrů se pohybuje v příznivých hodnotách a na silnicích se objevuje čím dál více cyklistů. Bohužel, i při běžné cyklistice ale dochází k nehodám. Pokud je viníkem srážky řidič vozidla, pak je poškozený cyklista odškodněný z jeho povinného ručení. Podle loňské statistiky Policie ČR však 2896 dopravních nehod zapříčinili právě cyklisté. Tučných účtů se ale nemusí bát ani oni, stačí mít sjednané pojištění MůjDomov od Allianz.

 • Letních nehod přibylo, nejsou ale naštěstí tak vážné, ukazuje statistika Allianz

  Praha, 25. června 2019; Ať už se chystáte na prázdniny za babičkou a dědou na Šumavu nebo odjíždíte do Chorvatska k moři, neměli byste podcenit roztržitost při řízení, která často pramení z prázdninové euforie, teplého počasí a únavy. Jenom za loňské léto eviduje pojišťovna Allianz 6685 dopravních nehod. To je o tisíc škod více, než klienti nahlásili za stejné období v roce 2017 a 2016.

 • Allianz bude za červnové bouřky platit stovkám klientů desítky milionů korun

  Praha, 18. června 2019; Letošní červen už o sobě dal v rámci živlů nebývale vědět. Nejčastěji krupobitím, které ničilo nejenom auta, ale také střešní okna a krytinu na domech i zahradní nábytek. Přestože šlo o lokální bouřky, škodu už Allianz ohlásilo přes 780 klientů s pojištěním majetku nebo autopojištěním, kterým bude pojišťovna vyplácet kolem 50 milionů korun. Nejvíce případů má Allianz z Karlovarského kraje, na druhém místě je kraj Středočeský a o třetí příčku se dělí Praha s krajem Olomouckým.

 • Autem na dovolenou bez starostí. Allianz představila nové asistence pro cestovatele

  Praha, 10. června 2019; Léto se blíží a sezóna pro cestovatele začíná. Allianz proto vylepšila cestovní pojištění o možnost sjednání automobilové asistence na cestách po Evropě. V případě nehody či poruchy se tak postará o náhradní vozidlo, opravu či odtah zpátky do České republiky.

 • Akademici Zlaté koruny ocenili Allianz, která získala zlato a dvě stříbra

  Praha, 31. května 2019; Nejlepší neživotní pojištění na českém trhu má Allianz pojišťovna. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, odkud si Allianz odnesla hned tři medailové pozice. Zlato za MůjDomov, stříbro za MojeAuto a další stříbro za Allianz Život.

 • Revoluce v pojišťovnictví. Allianz představila novou klientskou komunikační platformu NaDotek.

  Praha, 29. května 2019; Jednoduše, rychle a přehledně. Nová komunikační platforma Allianz NaDotek umožňuje sdílení obrazovky s klientem. Ten tak snadno propojí svůj počítač, telefon či tablet se zástupcem pojišťovny a vyřeší jakýkoliv dotaz stisknutím jednoho tlačítka. A stačí k tomu pouze jeho e-mail, bez nutnosti stahovat nebo instalovat jakýkoliv další software.

 • Vloni vítězná aplikace Allianz CZ je letos zase o krok dál

  Praha, 27. května 2019; V nové verzi mobilní aplikace Allianz CZ klienti najdou hned několik novinek. Kromě rozšíření přehledu smluv o balíčkové produkty majetkového pojištění MůjDomov a autopojištění MojeAuto si mohou všimnout nového designu cestovních kartiček nebo zrychlení přihlášení přes otisk prstu u telefonů se systémem Android. Vloni s touto aplikací vyhrála Allianz kategorii Pojišťovací inovátor v rámci soutěže Nejlepší pojišťovna 2018.

 • Životní pojištění od Allianz mají makléři nejraději

  Praha, 15. května 2019; Allianz má podle makléřů nejlepší životní pojištění na trhu. V odborné anketě Pojišťovna roku 2018 Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) získala 1. místo za produkt Allianz ŽIVOT. Na stupně vítězů vystoupila i díky dvěma bronzovým kategoriím – za Pojištění průmyslu a podnikatelů a Pojištění občanů.

 • Pupínek na hýždi i nehoda uprostřed pouště. Klienti Allianz hlásí kuriozity z celého světa.

  Praha, 13. května 2019; Letecká přeprava k adekvátnímu lékaři v Papui Nové Guineji, loupežné přepadení v hotelu na Fidži nebo asistence u zubního ošetření na Tahiti. Pojistné události nahlašují klienti Allianz ze všech koutů světa. Problémem exotických krajin ale bývá nedostupnost adekvátní péče, kdy první ošetření často probíhá u místních léčitelů či šamanů. V těchto zemích pak jde především o zabezpečení převozu do nejbližšího zařízení, kde je provozována exaktní medicína. A v průměru se tyto náklady pohybují od desítek do stovek tisíc korun.

 • Uznání od přátel nebo od zlodějů? Allianz zveřejnila statistiku letních krádeží

  Praha, 7. května 2019; Sezóna letních dovolených začíná a lidé pomalu vyrážejí za teplem. Zabalit, vzít pas a… přidat rychle fotku z exotické destinace, kde stráví následující dny. Tím ale kromě „palců nahoru“ a komentářů svých přátel získávají i pozornost zlodějů. Jenom za loňské období od května do října nahlásilo pojišťovně Allianz krádež či vloupání 578 klientů.

 • Změny v legislativě? Realitní makléři, kteří ještě nemají profesní odpovědnost, se budou muset pojistit povinně.

  Praha, 30. dubna 2019; Pojištění profesní odpovědnosti realitních zprostředkovatelů asi bude povinné. Počítá s tím nová legislativa. Pro někoho půjde o novinku, pro jiného o standardní situaci. Makléři, kteří takové pojištění mají sjednané v Allianz, jej ale nebudou muset řešit. Tato pojišťovna jim totiž jejich chyby nebo opomenutí kryje už nyní a její ochrana se vztahuje nejenom na zdraví a majetek, ale i na finance. Stejné pojištění už je dnes ze zákona povinné například u advokátů, zubních lékařů a účetních.

 • Kamera, klapka, pojištění! Každý druhý hollywoodský trhák míří do Allianz.

  Praha, 23. dubna 2019; Extrémně riskantní povolání a obří majetkové škody. James Bond je ve službách pro královnu nepojistitelný, jeho představitele Daniela Craiga už ale pojistka bez problémů kryje. Poslední herec, který hraje známého agenta 007, stejně jako všichni jeho předchůdci, musel mít ještě před vkročením na plac řádné pojištění. Proč je to v zábavním průmyslu tak důležité? Společnost Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) to zjišťovala v zákulisí.

 • Nehody o Velikonocích? Klienti Allianz bourají během svátků méně, než v běžné dny

  Praha, 16. dubna 2019; Za poslední tři roky eviduje Allianz v období Velikonoc 792 dopravních nehod. To je téměř o polovinu méně škod, než nahlašují klienti týden před svátky, kdy pojišťovna zaznamenala necelých 1300 událostí.

 • Nevyzpytatelné záplavy ani povodně se odhadnout nedají. Můžete si je však pojistit.

  Praha, 11. dubna 2019; Každý rok nachystá příroda pojišťovnám v souvislosti s živly překvapení. Sníh už teď několik měsíců v nížinách neuvidíme, ale ve hře zůstávají vichřice, přívalové deště, v létě krupobití a během celého roku i lokální záplavy. Někdy si živly vybírají oddychový čas, většinou ale o sobě dávají nečekaně vědět. Majetkové pojištění od Allianz naštěstí všechny rozmary přírody kryje a tato pojišťovna dokonce ani nerozlišuje mezi pověstným slovíčkařením u pojmů záplava a povodeň.

 • Za první čtvrtletí 2019 překazili detektivové Allianz podvody za 88 milionů korun

  Praha, 9. dubna 2019; Že má lež krátké nohy, potvrdili vyšetřovatelé Allianz za první tři měsíce letošního roku rovnou u 352 podvodníků. Ti se od ledna do konce března snažili pojišťovnu okrást o 88 milionů korun. Největší nárůst objemu pojistných podvodů zaznamenali detektivové v Pardubickém kraji, kde vzrostly o 10 milionů korun, nejvíce si naopak polepšil kraj Olomoucký, kde se zamezilo škodám za 300 tisíc.

 • Pobyt v lázních i navýšení věku. Allianz rozšířila výhody svého životního pojištění

  Praha, 4. dubna; Že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, dokládají příběhy klientů Allianz, kteří inspirovali pojišťovnu ke změnám v životním pojištění. V produktu Allianz ŽIVOT došlo například k významnému navýšení vstupního věku na 75 let, možnosti výplaty peněz v případě onemocnění v konečném stádiu, ale i plnění za pobyt v lázních, léčebnách dlouhodobě nemocných či hospicích. V případě invalidity a pracovní neschopnosti klienti ocení i plnění civilizačních chorob, jako jsou například vyhřezlé plotýnky.

 • Do představenstva Allianz se po šesti letech vrací Petr Sosík

  Praha, 1. dubna 2019; Novým členem představenstva, který od začátku dubna převzal plnou odpovědnost za oblast financí (CFO) v Allianz pojišťovně a Allianz penzijní společnosti, je Petr Sosík.

 • Krásné letecké záběry se bez pojištění mohou změnit v noční můru. S drony je to podobné jako s auty.

  Praha, 28. března 2019; Tak, jako nesmí auto vyjet na silnici bez povinného ručení, nesmí vyletět bez pojištění nad zem ani žádný dron, který jeho provozovatel nebo majitel využívá komerčně a nebo, váží-li více než 20 kg a má jej čistě pro svoji vlastní zábavu. Riziko poškození cizího majetku či úrazu se nevyplácí bagatelizovat. Piloti komerčně využívaných dronů navíc bez pojištění odpovědnosti za škody způsobené jejich provozem nemohou získat ani povinné povolení k provozování tzv. leteckých prací od Úřadu pro civilní letectví (ÚCL).

 • Těmto úsekům se raději vyhněte. Allianz přináší seznam nových rizikových míst českých silnic

  Praha, 21. března 2019; Dopravně-bezpečnostní projekt Automapa Allianz hledá nejrizikovější úseky na silnicích v Česku a nyní přináší žebříček nebezpečných míst, která se do statistiky nově zapsala během roku 2018. Řidiči by měli zvýšit pozornost především na křižovatce východně od obce Suchdol v okrese Kutná Hora. Loni se tam staly tři vážné nehody, z nichž si čtyři lidé odnesli těžká zranění.

 • Allianz představila nový majetkový produkt. Charakterizuje jej přehlednost v kombinaci se širokým výběrem krytí.

  Praha, 19. března 2019; Allianz upravila stávající pojištění majetku do podoby tří jednoduchých balíčků, ze kterých si vybere každý podle svých potřeb. Varianty produktu MůjDomov jsou poskládány od základní až po tu s maximální ochranou. Součástí je pojištění trvale obývané budovy a domácnosti, ale i pojištění odpovědnosti či asistenční služby a právní poradenství. V základním balíčku jsou například tolik obávané záplavy a povodně.

 • Allianz bilancuje škody týden po orkánu. Narostly trojnásobně.

  Praha, 18. března 2019; Týden po vichřici Eberhard eviduje Allianz 1771 škod v celkové hodnotě přes 68 milionů korun. 45 procent nahlášených pojistných událostí z privátního majetku a autopojištění je z Moravskoslezského, Ústeckého a Středočeského kraje. Více než 55 procent objemu škod oznámili klienti ze stejných tří krajů, přičemž největší škodu v hodnotě 7 milionů korun zaznamenala pojišťovna v okrese Praha-Východ.

 • Klienti mají svou pojišťovnu vždy po ruce. Aplikace Allianz CZ překonala hranici 40 tisíc stažení.

  Praha, 14. března 2019; 40 tisíc stažení. Od uvedení mobilní aplikace Allianz CZ v život roste každým měsícem počet chytrých telefonů, jež touto aplikací disponují. Registrovaní uživatelé si jejím prostřednictvím hlídají nejen své pojistky a jejich splatnost, ale také penzijní spoření. Jednoduše v ní najdou všechny dokumenty na jednom místě, přehled důležitých kontaktů a do pár minut si také mohou sjednat cestovní pojištění - do 31. března 2019 navíc s 25% slevou.

 • Allianz likviduje stovky škod po vichřici. Kromě střech létaly vzduchem i slepice.

  Praha, 12. března 2019; Pojišťovnu Allianz už v souvislosti s nedělním orkánem kontaktovalo 700 klientů se škodami v celkové hodnotě 21 milionů korun. Nejčastěji jde o zničené střechy domů, popadané ploty, ale také rozbitá auta. Výjimkou ale nejsou ani milionové a kuriózní události.

 • Létající trampolíny i popadané stromy. Allianz likviduje škody po orkánu.

  Praha, 11. března 2019; Provoz Klientského centra Allianz se během pondělního dopoledne zvýšil o více než 600 procent. Zatímco v bezvětří operátoři kvůli poškozenému majetku zaregistrují zhruba 32 škod, po nočním orkánu jich ve stejnou dobu evidovali 244! Nárůst škod zaznamenali také „autaři“. Místo standardních bouraček se po víkendu věnují především poškozeným vozidlům, na která spadly v lepším případě jenom větve, v horším celé stromy. V návaznosti na nedělní vichřici kontaktovalo Allianz pojišťovnu jenom za pondělní dopoledne přes 500 klientů, kteří oznámili škodu za několik desítek milionů korun. Tyto počty se ale budou v následujících dnech ještě zvyšovat.

 • Praha láká podle Allianz zloděje nejvíce ze všech regionů. Jak postupovat, když vás navštíví?

  Praha, 7. března 2019; V loňském roce evidovala Allianz pojišťovna v Praze 340 krádeží v domácnostech a hlavní město tak patří k nejméně bezpečným adresám v České republice. O polovinu méně jich měly střední Čechy. Nejmenší aktivitu v roce 2018 vykazovali zloději kromě Královéhradeckého kraje například na Vysočině a v Pardubickém kraji. Malý počet pojistných událostí hlásí rovněž Olomoucký a Zlínský kraj. Naprostou většinu ukradených věcí už bohužel majitelé nikdy neviděli. Za krádeže vloni zaplatila Allianz kolem 20 milionů korun.

 • Pryč s papíry! Přes 90 procent nových klientů volí digitální komunikaci s pojišťovnou

  Praha, 5. března 2019; Současný trend v digitální komunikaci se zřetelně odráží i na počtu klientů, kteří tuto formu sami vítají a dokonce od pojišťovny vyžadují. Konkrétně v prosinci minulého roku se pro ni v Allianz pojišťovně rozhodlo 91 procent nových klientů.

 • Česká ekonomika je jedna z nejzdravějších v Unii, vyhodnotila Allianz

  Praha/Mnichov, 27. února 2019; V ekonomickém hodnocení expertů ze skupiny Allianz si letos Česká republika nepolepšila, první místo z předchozího ročníku překonat nešlo. Výsledek studie Euro Monitor za rok 2018 ale také není špatný, z hlediska stability a celkového stavu ekonomiky obsadilo Česko v rámci evropské osmadvacítky čtvrtou příčku. Před ním se umístilo Německo, Nizozemsko a Slovinsko. Němci přesto důvod k oslavám nemají.

 • Odkud byli vloni nejlepší a nejhorší řidiči? Pohled do statistiky Allianz je překvapivý.

  Praha, 25. února 2019; Allianz nejčastěji vyplácí pojistné plnění motoristům za drobné nehody, které nepramení ani tak z agresivní jízdy, jako spíše z nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení. A podle statistik pojišťovny za uplynulý rok jsou nejspolehlivější řidiči z Pardubic a Liberce.

 • Lyžování i bruslení kryje základní pojištění, na sněžný skútr se ale radši připojistěte

  Praha, 19. února 2019; Jarní prázdniny jsou v plném proudu a mnoho rodin využívá volna a ladovské zimy k cestě na zahraniční sjezdovky. Pokud se turisté chtějí se svými ratolestmi zabavit například běžkováním, snowboardingem nebo bruslením na ledě či dokonce jízdou na U–rampě, mohou zůstat v klidu. Allianz má všechny tyto sporty v základní nabídce cestovního pojištění. A je jich tam celkem 150! Do konce března navíc poskytuje na cestovní pojištění 10% slevu.

 • Skupina Allianz dosáhla nejvyššího provozního zisku v historii

  Mnichov, 15. února 2019; Rok 2018 byl pro skupinu Allianz velmi úspěšný. Allianz nejen splnila své výkonnostní cíle ve všech segmentech, ale zachovala si i vysokou úroveň kapitálové síly. Celkové tržby pojišťovny Allianz vzrostly o 3,5 procenta na 130,6 miliardy eur.

 • Allianz spouští novou kampaň na autopojištění

  Praha, 13. února 2019; Už v sobotu odstartuje jarní reklamní kampaň na autopojištění pojišťovny Allianz. Nově nabízí čtyři jednoduché balíčky, ze kterých si snadno vybere každý motorista. Přestože Allianz představuje nový produkt, slevy za (ne)ujeté kilometry stále platí. I to v kampani klientům připomíná.

 • Každý druhý postih z povinného ručení je z důvodu jízdy pod vlivem alkoholu

  Praha, 12. února 2019; Usednout za volant po skleničce vína nebo i malém pivu se opravdu nevyplatí. Pokud řidič způsobí dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, může přijít nejen o řidičský průkaz, ale pojišťovna má právo po něm regresem vymáhat škodu, kterou zaplatila poškozeným z jeho povinného ručení. A ta se může lehce vyšplhat i do miliónových částek. Allianz eviduje za loňský rok 200 takových případů v celkové hodnotě 16 milionů korun.

 • Zimní požáry jsou čím dál častější a mnohem závažnější

  Praha, 5. února 2019; Zatímco ještě před třemi lety platilo, že se v zimě sice stává více požárů, ale v létě jsou zase závažnější, z aktuálních statistik pojišťovny Allianz vyplývá, že se za poslední tři roky nejen zvýšil počet pojistných událostí, které má v zimě na svědomí oheň, ale zpětinásobila se i výše jejich škod.

 • Pojistné podvody v Allianz? Nárůst hlásí Moravskoslezský kraj, nejméně jich je na Karlovarsku. Objem opět vzrostl.

  Praha, 31. ledna 2019; Detektivové Allianz pojišťovny, která vloni odhalila pojistné podvody za 322 milionů korun, se nejčastěji setkávají se čtyřmi modely podvodů. V prvním si lidé pojistnou událost zcela vymyslí, i když ve skutečnosti k žádné nedošlo. V druhém o její příčině zalžou, jelikož ta pravá není kryta pojištěním. Třetí jsou nepojištěné škody, které někoho vedou k tomu, že posune jejich datum vzniku do doby, kdy ještě pojistka platila a čtvrtý model spočívá v navyšování škody, která se skutečně stala, ale s menšími následky. Právě čtvrtá varianta je v poslední době i nejpopulárnější. Loňské skóre detektivů Allianz bylo o více než 11 milionů korun vyšší než předloňské.

 • Allianz slaví hattrick. Její životní pojištění Allianz ŽIVOT se stalo potřetí za sebou finančním produktem roku.

  Praha, 30. ledna 2019; Allianz pojišťovna získala v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 1. místo v kategorii „Rizikové životní pojištění“. Nejenže navázala na své loňské vítězství, ale ve stejné kategorii už na nejvyšším postu bodovala potřetí za sebou. V kategorii Doplňkové penzijní spoření navíc získala stříbro Allianz penzijní společnost.

 • Pojištění odpovědnosti vám může ušetřit statisíce, radí Allianz

  Praha, 29. ledna 2019; Ať jako nadšenec zimních sportů vyrazíte na hory do Krkonoš nebo do Alp, rozhodně byste neměli podcenit pojištění odpovědnosti. Nehody ze sjezdovek bývají složité a náklady na jejich likvidaci lehce vystoupají do statisícových částek, obzvlášť, pokud dojde ke zranění cizince.

 • Každý rok v Česku zmizí lyže za desítky miliónů korun. Zachrání vás pojistka, upozorňuje Allianz

  Praha, 24. ledna 2019; Pojištění domácnosti kryje majitele nemovitostí nebo podnájemníky nejen před vytopením či požárem. S produktem Allianz DOMOV mohou klienti zůstat v klidu, i pokud nechají svoje lyže a snowboardy před restaurací u sjezdovky na místě k tomu vyhrazeném nebo třeba ve střešním boxu vozidla na parkovišti.

 • Férové autopojištění od Allianz si řidiči chválí. Přes 250 tisíc nových klientů platí podle ujetých kilometrů

  Praha, 22. ledna 2019; Na přelomu roku pokořila Allianz hranici 900 tisíc pojištěných vozidel v povinném ručení a současně už má 250 tisíc nových klientů s autopojištěním podle ujetých kilometrů. Pokud řidič jezdí málo, platí nižší sazbu pojistného, jelikož se míra jeho rizika snižuje. Motoristé tak šetří a Allianz touto cestou získává stabilní kmen klientů, kteří způsobují méně pojistných událostí.

 • Čelní skla v zimě trpí častěji, ale do servisu s každou prasklinou přesto jezdit nemusíte. Přijede totiž za vámi.

  Praha, 17. ledna 2019; Třicet tisíc poškozených čelních skel ročně eviduje Allianz pojišťovna. V těchto měsících praskají mnohem častěji. Tuto statistiku totiž zvyšuje třeba inertní posypový materiál společně se zimním vzorkem pneumatik, které jej mnohem lépe nabírají a vystřelují na jiná auta. Kvůli každé prasklině však už dnes celé sklo vyměňovat nemusíte. V ideálním případě jej postačí scelit. Vše vyřídíte za hodinu na domácí adrese.

 • Největším rizikem pro firmy zůstává přerušení provozu, ukazuje Allianz Barometr rizik 2019

  Praha, 15. ledna 2019; Allianz oslovila 2415 odborníků na vývoj rizik z 86 zemí světa, aby zjistila, jaké jsou největší hrozby pro firmy všech velikostí pro letošní rok. Z jejich odpovědí sestavila žebříček, na jehož vrcholu stojí – tak jako již několik let v řadě – přerušení provozu. Téměř se stejnou intenzitou se ale podnikatelé mohou obávat také kybernetických hrozeb. Na třetím místě skončily přírodní katastrofy.

 • Sundejte slona ze své střechy, radí Allianz

  Praha, 10. ledna 2019; Ze sněhové nadílky se sice majitelům nemovitostí dělají vrásky o něco později než motoristům, mohou však být mnohem větší. Stačí jen 20centimetrová vrstva sněhu na střeše běžného rodinného domu a váha, která na střešní krytinu a konstrukci tlačí, představuje přibližně 2 tuny – tedy asi tolik, jako slon. Je proto velmi důležité, aby majitelé domů nepodceňovali riziko a svoji střechu včas tohoto břemene zbavili. Poškození nemovitosti tíhou sněhu jenom v loňském roce nahlásila Allianz bezmála stovka klientů, podnikatelů i firem.

 • Ošetření v zahraničí vás může vyjít dráž než celá dovolená, varuje Allianz

  Praha, 8. ledna 2019; Mnoho lidí v tyto dny nabudila pravá ladovská zima, lákají je zasněžené kopce a dlouhé sjezdovky, a tak vyrážejí do okolních států na pořádnou lyžovačku. Pouze za loňskou zimní sezónu však pojišťovna Allianz eviduje okolo 350 případů spojených s úrazy na lyžích či snowboardech. Nejčastěji jde o poranění horních a dolních končetin, výjimkou ale nejsou ani závažné nehody, které vyžadují transport leteckou ambulancí nebo vrtulníkem, kde se ceny pohybují v řádech stovek tisíc korun.

nahoru