Každému se může stát, že svým chováním způsobí škodu někomu dalšímu. Zodpovědnost většinou nemáte jen za sebe, ale také za své děti a zvířata. V lepším případě někomu způsobíte majetkovou škodu, tedy například kus Vaší střechy spadne na něčí auto, pračka vytopí sousedy, dítě rozbije zboží v obchodě. V horším případě to může být škoda na zdraví, pokud omylem někoho srazíte na lyžích, kole, Váš pes pokouše souseda, kus spadlé střechy někoho zraní apod. V takových situacích za Vás pojištění pokryje škody, za které nesete odpovědnost.

Pojištění odpovědnosti se vždy sjednává společně s pojištěním majetku. Cenu si můžete spočítat online během několika minut.

Výhody pojištění odpovědnosti u Allianz:

  • Pojištění se vztahuje na Vás a všechny další osoby, které s Vámi žijí ve společné domácnosti.
  •         Vybrat si můžete jednoduše mezi třemi balíčky.
  • Pojistíme Vaši běžnou občanskou odpovědnost, ale i např. odpovědnost za škody vzniklé na pronajaté bytové jednotce nebo pronajatých movitých věcech, pokud žijete v pronajatém bytě, nebo za škody způsobené Vašimi dětmi při školní výuce, praktické výuce, stáži, a to včetně škody na převzatých movitých věcech.
  • Máte-li již u Allianz životní pojištění, pojištění auta, nebo penzijní spoření, získáte slevu v rámci programu Allianz Plus.
  • Cenu zjistíte online během pár minut. 
Dopřejte si pohodu a méně starostí díky pojištění majetku a odpovědnosti od Allianz. Připravili jsme pro vás 3 optimálně sestavené balíčky, ze kterých můžete vybírat.

Přejděte pro více informací

Základní balíček pro ty, kterým stačí ochrana proti přírodním živlům a pojištění odpovědnosti.
Hodí se, pokud chcete mít majetek lépe chráněný proti náhodným jevům, které většinou nezpůsobují lidé.
Široká ochrana majetku a odpovědnosti, včetně pojištění krádeže či strojního pojištění.
ZÁKLAD
PŘÍRODNÍ UDÁLOSTI
ASISTENCE
ODPOVĚDNOST
DALŠÍ NÁKLADY
VODOVODNÍ ŠKODY
SKLA
KRÁDEŽ
VANDALISMUS
ELEKTRO
ZEMĚTŘESENÍ (VOLITELNÉ)

Často kladené dotazy (FAQ)

Všechny dokumenty týkající se pojištění majetku a odpovědnosti najdete v sekci Dokumenty a formuláře.

 

Odpovědnost zaměstnance vůči zaměstnavateli se vztahuje na škody a újmy, které způsobíte v práci, zaměstnavatel po Vás může požadovat až 4,5 násobek Vaší mzdy. Odpovědnost z běžného občanského života se týká běžné činnosti ve Vašem životě, když zrovna nejste v práci.
Ano, pokud si zvolíte rozšířenou platnost na celou Evropu. 
Najděte potřebné dokumenty společnosti Allianz pojišťovna, Allianz kontakt a Allianz penzijní společnost a AWP P&C SA nebo pojistné podmínky našich produktů.