Tiskové centrum

Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě.
 
Nepřehlédněte

čvc 31, 2023

Allianz pojišťovně se daří v autopojištění

Allianz pojišťovna byla v letošním prvním pololetí (podle údajů ČKP) nejrychleji rostoucí pojišťovnou z pohledu počtu uzavřených pojištění odpovědnosti provozu motorových vozidel v pojistném kmeni (s čistým přírůstkem 36 489 smluv POV). Svou pozici posiluje díky produktu Jezdím málo, platím málo, který aktuálně využívá 100 % majitelů vozů, fyzických osob pojištěných u Allianz.
Zobrazit více

čvn 29, 2023

Jak ochránit svůj domov během dovolené? Rady od Allianz

Léto a s ním doba dovolených je tady, mnoho lidí se chystá cestovat a Allianz přináší několik rad, jak ochránit svůj domov, když jsou lidé na dovolených. Co je tedy dobré, před odjezdem na dovolenou ohlídat?
Zobrazit více

čvn 27, 2023

Allianz slaví a cestovatelé tak mohou využít 30% slevu

Allianz pojišťovna nabízí cestovní pojištění Allianz Travel se slevou 30 %. Jedná se o slevu u příležitosti 30. výročí Allianz pojišťovny v České republice. Sleva platí až do konce srpna aby zpříjemnila cestovatelům nejčastěji využívanou letní sezónu.  
Zobrazit více

kvě 17, 2023

Globální zpráva Allianz o pojišťovnictví 2023: Kotva v bouřlivých časech

Podle zprávy činily v roce 2022 celkové celosvětové příjmy z pojistného téměř 5,6 bilionu eur. Největším segmentem zůstává životní pojištění (2,6 bilionu eur) následované neživotním (1,8 bilionu eur) a zdravotním pojištěním (1,1 bilionu eur). V roce 2022 vzrostl celosvětový objem pojistného o 259 mld. eur, tj. +4,9 % – s ohledem na globální míru inflace dosahující 8,6 %. Výše uvedené tři segmenty si však vedly velmi odlišně: zatímco v neživotním pojištění byl zaznamenán robustní růst dosahující +8,7 %, zdravotní pojištění rostlo o mírnějších +4,9 %, přičemž růst na trhu životního pojištění činil chabých +2,4 %: omezené reálné příjmy domácností se projevily na soukromých úsporách.
Zobrazit více

úno 14, 2023

Allianz ovládla Finparádu. Bodovala hned pětkrát a stala se Finanční společností roku

Allianz získala v soutěži Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2022 rovnou pět ocenění. Stala se Finanční společností roku a v dílčích kategoriích Produkt roku obdržela 1. místo za Rizikové životní pojištění a 1. místo za Doplňkové penzijní spoření. Ocenění Cena veřejnosti si odnesla také za Rizikové životní pojištění i za Doplňkové penzijní spoření.
Zobrazit více

led 25, 2023

V roce 2022 odhalila Allianz pojistné podvody za 368 milionů korun

Allianz úspěšně navyšuje objem finančních prostředků, které každý rok ochrání před neoprávněným vyplacením podvodníkům. V roce 2022 šlo o 2470 případů za 368 milionů korun, překonala tak i rekordní předloňský výsledek 367 milionů.
Zobrazit více

led 17, 2023

Co podle Allianz nejvíce ohrožuje podniky v čase ekonomické a energetické krize?

Kybernetické útoky a přerušení provozu již druhý rok po sobě způsobují firmám po celém světě největší obavy. Letošními skokany v žebříčku globálních rizik jsou však makroekonomický vývoj, do kterého patří inflace, nestabilita finančních trhů a hrozící recese (postup z 10. na 3. místo.) a vliv energetické krize (nové riziko na 4. příčce), neboť ekonomické a politické důsledky Covid-19 a ukrajinské války nabírají na síle.
Zobrazit více

pro 20, 2022

Plyšové prasátko, urostlý muž a poctivá maminka. Allianz zveřejnila perličky letošního roku

Každý den komunikují zaměstnanci a obchodní zástupci Allianz s klienty. Občas se však i z obyčejné schůzky či hlášení pojistné události vyklube opravdová „perlička“.
Zobrazit více

pro 09, 2022

Plánujete Vánoce v exotice? Využijte 20% slevu na cestovní pojištění od Allianz

Pro zimní sezónu připravila Allianz pojišťovna výraznou slevu na cestovní pojištění. Pokud si turisté sjednají cestovní pojištění od 1. prosince do 31. ledna, získají jej o 20 % levněji.
Zobrazit více

106 tiskových zpráv