O nás

Informace o společnosti Allianz
Ikona domeček
Allianz pojišťovna, a. s. je součástí největšího světového pojišťovacího koncernu Allianz Group, založeném v roce 1890. Skupina celosvětově zaměstnává zhruba 140 tisíc zaměstnanců po celém světě a působí ve více než 70 zemích. Pojišťuje nejen soukromé osoby a podnikatele, ale podporuje také moderní technologie, například mistrovství světa dronů či závody elektrických formulí. V České republice působí od roku 1993 a drží si místo třetí největší pojišťovny v zemi.
Ikona prasátko
Allianz penzijní společnost, a.s. vznikla 1. 1. 2013 transformací Allianz penzijního fondu a je součástí koncernu Allianz. Obhospodařuje prostředky účastníků v transformovaném fondu (penzijní připojištění – od 1. 12. 2012 již není možné sjednat smlouvu) a od 1. 1. 2013 také prostředky v účastnických fondech (doplňkové penzijní spoření – nový 3. pilíř). V období od 1. 1. 2013 do 31. 12. 2016 společnost obhospodařovala prostředky v  důchodových fondech (důchodové spoření – 2. pilíř).
Ikona ruce
Allianz kontakt, s. r. o. byl založen 16. 6. 2005 a je 100% dceřinou společností Allianz pojišťovny, a. s., součástí koncernu Allianz. Zajišťuje zprostředkování prodeje pojištění a penzijních produktů.  V jeho portfoliu jsou výhradně pojistné produkty Allianz pojišťovny, a. s. a produkty Allianz penzijní společnosti, a. s. Mezi jeho další důležité činnosti patří i obchodní činnost samostatného zprostředkovatele úvěrových produktů dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelských úvěrech a činnost investičního zprostředkovatele dle zákona č. 204/2017 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu.
1. místo Allianz pojišťovna - Allianz ŽIVOT
Finparáda - finanční produkt roku 2023
Finparáda - cena veřejnosti roku 2023
1. místo Allianz Global Investors - Allianz Global Artificial Intelligence 
Finparáda - produktová společnost roku 2023
1. místo Allianz Penzijní společnost 
Finparáda - cena veřejnosti roku 2023
1. místo – Allianz ŽIVOT bez absurdních poplatků
 
Zlatá koruna roku 2021 - životní pojištění
1. místo – Allianz MůjDomov s asistencí, právní pomocí a přednastaveným výběrem rizik
Zlatá koruna roku 2021 - neživotní pojištění

Již od roku 1890 v Allianz po celém světe usilovně pracujeme na tom, abychom bezpečně zajistili životy lidí, a zároveň abychom našim klientům dodávali odvahu v tom, co je čeká.

Jsme pojistní matematici, poradci a obchodní zástupci, inženýři, právníci, specialisté a odborníci na novodobé technologie. Jsme dcery a synové, matky a otcové, účetní, investoři a podnikatelé - a společně budujeme naší profesi.

Protože víme, jak důležité je mít po boku férového partnera, jenž poskytuje solidní a udržitelná řešení, snažíme se vše dělat správně - s vášní, každý den.

Ikona lidé pod deštníkem Allianz
Tiskové centrum
Tiskové zprávy a informace pro média na jednom místě. 
Investiční fondy
Ještě nikdy nebylo tak snadné začít investovat s životním pojištěním.
Kariéra v Allianz
Chcete pracovat pro společnost Allianz nebo doporučit místo svým známým?
Allianz Global
Allianz Global