Proč povinné ručení od Allianz?
Proč povinné ručení od Allianz?
Povinné ručení musí být podle zákona v České republice sjednáno ke každému vozu. Bez něj nelze auto, motocykl i další silniční vozidla provozovat, ani ponechat odstavené na pozemních komunikacích. Kryje škody na zdraví a majetku, které provozem vozidla způsobíte dalším osobám. Povinné ručení se nevztahuje na škody způsobené na Vašem voze, k tomu slouží havarijní pojištění. Pokud tedy například způsobíte dopravní nehodu, povinné ručení za Vás uhradí škodu na autě osoby, kterou jste nabourali, ale náklady na opravu Vašeho vozu nekryje.
Aby pro vás byl výběr pojištění vašeho auta ještě jednodušší, připravili jsme na základě našich dlouhodobých zkušeností 4 balíčky autopojištění. Vyberte si ten, který vám nejvíc vyhovuje. Balíček s povinným ručením a základní asistencí zdarma nebo komplexní balíček, který zahrnuje většinu rizik, se kterými se můžete setkat.

Přejděte pro více informací

Základní balíček pro ty, kdo nechtějí za pojištění moc platit a stačí jim jen povinné ručení a základní pomoc.
Balíček pro ty, kdo chtějí své vozidlo pojistit také pro případ neočekávaných přírodních událostí.
Balíček, který Vás navíc chrání pro případ odcizení vozidla, vandalismu nebo poškození skel.
Nejkomplexnější balíček, který navíc obsahuje pojištění vozidla pro případ havárie, kterou sami způsobíte.
Povinné ručení
Právní poradenství
Asistence
Úrazové pojištění
Přírodní události
Požár a výbuch
Poškození zvířetem
Rozšířená asistence
Krádež
Skla
Vandalismus
Havárie
Doplatek na nové (GAP)
Povinné ručení je zákonem nařízené pojištění odpovědnosti za provoz vozidla na pozemních komunikacích.
Z povinného ručení hradíme škody, které jste způsobil někomu jinému – např. zničená auta, poškozené ploty či kompenzace za způsobená zranění.
Povinné ručení se nevztahuje na škody na vozidle, jehož provozem byla škoda způsobena. Pro ochranu Vašeho vozidla je třeba si vybrat balíček MAX, ve kterém je zahrnuto i pojištění pro případ havárie.
Všechny dokumenty týkající se autopojištění naleznete zde.
Územní platnost  Zelené karty je vyznačena na její čelní straně. Obecně jde o státy celé Evropy, asijskou část Ruska a Turecka, Irán, Izrael, Maroko a Tunisko. Pro území Ázerbájdžánu, Kypru a Srbska je její platnost omezená na určité části těchto zemí.
Rozsah krytí si můžete zjistit zde na webu v sekci  Přehled pojistného krytí nebo v našich pojistných podmínkách.
Ke sjednání povinného ručení potřebujete znát osobní údaje pojistníka, údaje o vozidle z velkého technického průkazu a pro osobní automobil i stav tachometru. Následně si můžete spočítat, kolik by stálo pojištění vozidla u nás.

Výši pojistného mimo jiné ovlivňují Vaše dosavadní pojištění evidovaná v České kanceláři pojistitelů (dále jen ČKP), čímž myslíme celkovou dobu trvání pojistných smluv a dále škody, které se k nim vážou.

Konkrétní údaj o celkovém počtu měsíců trvání všech dosavadních smluv povinného ručení, které jste měl jako pojistník evidované v ČKP od roku 2000 a celkový počet škod za stejné období ke konkrétnímu druhu vozidla se dozvíte při sjednání povinného ručení. Nebo v průběhu pojištění můžete aktuální stav zjistit dotazem na pojišťovnu (allianz.cz/napistenam)

Z důvodu dostupnosti těchto informací z ČKP jsme se rozhodli opustit původní systém bonus/malus, který je již vzhledem k více než 20 leté historii přežitý a ne zcela dostatečně ohodnocoval rizikovost klientů a přistoupit na „spravedlivější“ systém, který kromě délky předchozích pojištění a počtu škod z těchto pojištění zohledňuje i rok vzniku poslední škody a počet a druh k pojistníkovi v ČKP evidovaných vozidel. Každá z těchto sledovaných veličin je ohodnocena koeficientem, které jsou vzájemně v rámci multiplikativního výpočtu pronásobeny s celou řadou dalších segmentačních koeficientů a výsledkem je celkové roční pojistné.

Tento postup platí jak pro sjednání nového pojištění, tak je také uplatňován v rámci procesu aktualizace smluv. Přechod na tento nový přístup vedl ve svém důsledku ke změně koncepce produktu a není tak již možné zjednodušeně uvádět v pojistných podmínkách výši slevy/přirážky za bonus/malus dle počtu měsíců bez nehody.

Tuto pasáž jsme proto z pojistných podmínek vypustili, bonus/malus se však automaticky promítá do ceny produktu, kterou uvádíme jednou hodnotou jako výsledné pojistné za všechna pojistnou smlouvou sjednaná pojištění, přičemž bonus/malus se vztahuje jen na některá z nich. 

Výpověď pojištění může provést pouze pojistník nebo jím pověřená osoba s plnou mocí

Výpověď pojistné smlouvy je nezbytné vždy zaslat písemnou formou s vlastnoručním podpisem a vyžadovanými doklady, které jsou uvedeny u jednotlivých důvodů výpovědí.

Můžete si spočítat, kolik by stálo pojištění vozidla u nás.

Kalkulačka povinného ručení od Allianz je dostupná na tomto odkazu.
Cenu povinného ručení od Allianz je zjistíte v online kalkulačce na tomto odkazu.
Povinné ručení Vás neochrání před škodou, kterou při nehodě utrpíte Vy! Vyberte si z dalších pojištění a jezděte tak bez starostí.

Jednoduchý proces vyřízení škody
Nahlásit škodu
Nahlásíte škodu telefonicky nebo online.
Pohotově Vám pomůžeme s odtahem nebo likvidací havarovaného vozidla.
Sledování stavu škody
Mějte celý proces na očích díky Sledování stavu škody (claims tracker).
Chcete vědět, jak lehce vyřešit škodu na Vašem vozidle? Přečtěte si naše desatero užitečných tipů!
ekomi

Allianz globální hodnocení spokojenosti

4.6/5

99539 Hodnocení

Co o nás řikají klienti

Nevíte si rady s výběrem pojištění nebo potřebujete pomoct při sjednání?
Vždy Vám rádi pomůžeme!